Bir sabah uyandığımızda çok farklı bir dünya ile karşılaşabiliriz. Hiç ummadığımız bir hayat bizim olabilir, belki de en kötüsüdür yaşadığımız, düşünmeden edemeyiz daha iyi hayatları ama bilemeyiz ki herkesin farklı olduğu bu hayatta hangi hayat bize uygun olurdu. Bir seçim yapsak nasıl yapardık bu seçimi? Kimin hayatını seçerdik? öyle bir ironidir ki hayat bizim hayatımızı seçmek isteyenler de var. Peki ya seçim yapmaktan vazgeçenler işte onlar yaşamanın bu hayatta olmadığına inanan ve kendi hayatının önemli olmadığını düşünen en özverili insanlardır.
Peki ya bir kumar olsaydı hayat, iki zar koysalardı önümüze ve bütün seçimlerimizi böyle yapsaydık ne değişirdi hayatta? İstediğimiz hayatları yaşayanların altın zarları mı olurdu? Altın zarla senin ki arasında ki fark hep düşeş gelmesi olmazdı herhalde sonunda bir şeyi kalmayıp altın zarlarını ortaya koyanlar hayatlarını kaybetmiş olurlardı. Bu işin ütopyası kumar değil zarlara sahip olmamızdır yoksa hayata gelmemiz, seçimlerimizi yapsak da yapamasak da kumar olan bir hayatta yaşıyoruz biz atmasak da zarları hayat bizim yerimize atıyor. Umut, tam burada devreye giriyor; Hep düşeş gelmese de altın zarlarımız olmasa bile, ortaya zarlarımızı koymayacak kadar ümitliyizdir.

Enes Kocatopcu
Ben Enes Kocatopcu 4 Haziran 1996 tarihinde dünyada yaşamaya başladım. Çok sakin, sıradan bir çocukluk geçirdim ama lise çağlarında her genç gibi bende sıradanlıktan çıkmaya başlamıştım.-yada öğle zannettim-Bu durum beni kendimi ifade etme yoluna itti.Böylece lise yıllarım "kendimi en iyi nasıl ifade edebilirim?" sorusuna cevap aramakla geçti bulduğum cevaplardan beni bağlayan tek bir tanesi vardı o da yazmaktı. Böylece sakinliğimi koruyarak sıradanlıktan uzaklaşmış, kendime açılan bir kapıdan girmiştim. Her şeyden yazmaya çalıştım ama bunların içinde bir tanesi vardı ki beni benden daha iyi tanıyordu sanki bu, "şiirdi." Aşklarımı yazdım, hayal kurdum yazdım, düşünmeden yazdım, sevindim yazdım, olmayan bir şey için yazdım ama hepsinden önce kendimi yazdım. Bugün Anadolu Üniversitesinde Havacılık Yönetimi eğitimi alıyorum ve ilerde kendimi anlattığım, kendini anlatan yazarlarla birlikte bir dergi oluşturmak istiyorum. Teşekkürler.

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment