in

Ben ölü olmak isterdim

353 010620172314 982137096

Ölü olmak isterdim. Hiç bir duvara yalnızca bakışmak atmak istemezdim. Duyacağım tüm kırıcı sözleri duymak istemezdim. Ağlayan çocukları görmek istemezdim. Maddiyatsızlıktan ölüme giden bir babayı görmezdim. Ölmek isterdim ben, sadece ölmek isterdim. Hiç doğmak istemezdim. İlla doğmam gerekiyorsa ölü doğmak isterdim. O zaman hiç kalbim kırılmazdı. O zaman kimselere güvenmek zorunda kalmazdım. Nefes almazdım mesela; eriyerek. Yazmazdım belki, yazamazdım hiç. Belki daha mutlu olurdum. Özür dilerim, galiba mutlu olmak bana yasak. En azından huzurlu olurdum. Güneşi görmezdim mesela, ayı da. Anne diye açmazdım, baba diyerek kapatmazdım dudaklarımı. Ne bileyim işte hiç bir şey yapmazdım. Belki, belki daha huzurlu olurdum. Hiç aşık olmazdım mesela. Kalbimi kimsenin paramparça etmesine izin vermezdim. Kimselere kalbime dokundurtmazdım. Hiç deli gözüyle bakılmazdım. Kulaklarım hiç bir zaman ‘sen şizofrensin‘ cümlesini duymazdı. Bu yaşadığım emsalsiz duygu karışıklığını yaşamazdım ve kimse beni anlamak için uğraşmazdı.

Ölmüş olarak doğsaydım hiç günah işlemezdim. Kendime kızmazdım; hatalarıma karşılık. Beni mahveden bir kadının aşağılayıcı gülüşlerini görmezdim. Ben ölmek isterdim ya da ölü olarak doğmak isterdim.

Ben kimseyi kaybetmezdim ki, kimseyi de kazanmazdım. Ben sadece hiç bir şeyi olmayan hiç bir şeyim.

Ben, ben, ben ölmek isterdim, sessizce…

Not: Eğer intihar etmek haram ise bende biraz daha sigara içerek ölümü ‘bu dünyadan kurtuluşu’ bir an önce karşıma getiririm. (Umarım o an bir an önce gelir)

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Evren Sarı

"Kafamın içinde dönen, bir türlü kimselere anlatamadığım dünyayı anlatmak için yazıyorum."

Kilometrelerce uzaktaki insanların yüreğine, ruhuna dokunabilmek bir nefestir, ifadesini kullanan, yazılarında varoluşçuluğu benimsemiş yazara edebiyatçılar tarafından "Düşünen Adam, Bohem, Ölüm Yazarı" gibi lakaplar takılmıştır. "Düşünen Adam, Bir Şair Adamın 118 Günlük Öyküsü ve Çaresiz Adamdan Uzak Diyarlara Mektuplar" kitaplarını yazmıştır. Ona sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Bir Yorum

  1. Herşeye rağmen yaşamak güzel..
    Bu kadar karamsarlık neden?
    Bence hatasız kimse yok..Hepimiz hata yaparız..Önemli olan hatalardan ders çıkarabilmektir..Aşık olmak,sevmek bu heyecanları yaşamak bu duyguları paylaşmak çok güzel ..Hayat yaşandıkça güzelleşir..Negatif düşünmeyin..Bu sizi yıpratır..Hayatı sonlandırmaya çalışmak kendinize ve sevdiklerinize yapabileceğiniz en büyük kötülük…Kendinizi ve sizi sevenleri üzmeye hakkınız yok unutmayın…Hayatı sevin..Pozitif olun …