in

Biz olabilmek

Processed with VSCOcam with a5 preset

Kısa bir zaman önce Biz sözcüğü ile kısa bir yazı yazmıştım. Şöyleydi: “Biz ne kadar mükemmel bir kelime. Biz yaptık, Biz eğlendik, Biz sarıldık… Biz kelimesindeki anlam o kadar huzur verici ki. İki kişi tek bir beden… Eğer bu hayatta Biz olabilmeyi başarabildiysen gerçek dostunu/aşkını bulabilmişsin demektir.”

Bu fani dünyada Biz olabilmek çok kolay değildir. İlk önce ruh eşini bulabilmen lazım. Ve de ruh eşini kaybetmemen lazım. Bir de ruh eşimi bulamadım diye üzülenler var. Üzülmeyin. Daha yolun başındayız yahu. Belki de eşsiz bir ruha sahipsindir. O kadar değerlisin ki senin gibi birini bulabilmen zaman alacaktır. Bu yolda sabırlı olman ve mutsuz olmaman lazım. Hep ruh eşini arayıp durma. Hayatını doya doya yaşa. Hayat kısa yahu. Bir de ruh eşini yanında arama. Belki başka şehirde, belki de başka ülkede. Önemli olan onu doğru bir şekilde acele etmeden sabırla bulabilmen lazım. Kendimden kısa bir örnek vermek istiyorum. Ben de umutsuzluğa kapılmıştım. Hayatımı yaşamayı bırakıp ruh eşimi bulmayı hedeflemiştim. Şimdi düşündüm de çok saçma bir şey yapmışım. Neyse. Olan oldu. Zamanı geri alamayız değil mi? Konudan daha fazla sapmamak adına örneğime devam etmek istiyorum. Gece gündüz arıyordum. Hem de en yakınlarımda. Bir gün artık pes ettim. Bir sayfaya içimi dökmek için mesaj attım. Onlarda paylaşmış. Ve hâlâ aşık olduğum insan sayfaya mesaj atarak benim kim olduğumu bulup bana mesaj atmıştı. Bir yazı yazarak ruh eşimi bulabilmeyi nereden bilecektim ki? Hem de benden  957,2 km uzakta! Konuştuk. Sonra birbirimize aşık olduğumuzu itiraf ederek çıkmaya başlamıştık. Kendime dedim ki; buldum, sonunda ruh eşimi buldum. Bir süre sevgili olduk. Sonra bazı sebeplerden dolayı ayrıldık. Her neyse.

Diyeceğim şu ki ruh eşini yakınlarda arama. Senden çok uzaklarda da olabilir. Eğer ruh eşini bulabilirsen ve onu kaybetmemeyi öğrenirsen bu hayatta Biz olabilirsin. Ve bu hayatta Biz olabildiysen her daim mutlu ol. Çünkü sen mutlu olmayı hak ediyorsun.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Gizem İldeniz

18 yaşında kendi halinde yazan, okumaya, yeni bilgiler öğrenmeye can atan bir kızım. Hukuk okuyup adaleti en güzel bir şekilde savunmak ve sağlamak istiyorum.

"İsmimi göklere yazabilirdim ama mürekkebim görünmez olurdu."

Bir cevap yazın