in

Bugün Günlerden Sevgi

Yine uykusuz geçen bir gece ve sabahın ilk saatleri… Zihnim, geçmişin peşini bırakmayan bir yolda ilerleyip dururken kendimi birden bire sevginin kanatlarında buluverdim. Uykusuzluğun yansıması olan yorgunluk bile bu sevginin kanatlarında yokluğu tatmış oldu. Günün ilk ışıklarına merhaba deme vakti gelirken usul usul yükselen aydınlığın sıcaklığı nihayet denizin ufkunda kendini göstermeye başladı. Bu aydınlığa beklenen karşılık hiç gecikmeden merhaba sesleri ile yankılandı. Merhaba ruhu ısıtan güneş,merhaba sana… yankıları yerini sessizliğe bıraktı. Aydınlığın sıcağıyla doğan bugün artık sevginin günüydü. Bugün günlerden sevgiydi. Önceki günlerde yaşanan tatsızlıklar sabahın ilk saatlerinde son buldu. Yinede bir başlangıç gerekiyordu. Bu başlangıç biten sona sağlam bir adımı getirdi. Yaşanan tatsızlığın yarattığı sorun konuşularak çözüme kavuşturulurken atılan adım gerçekleşmiş oldu.
Sağlam karakterli insanlar sevginin daima kazanacağını bilir. Neden mi?Çünkü; sevgi, karakterlerini oluşturan asil duygularının başında gelir. Ne kadar üzülürseniz üzülün yine de sevgi üstün gelip sorunlar çözülmüş olur. Yaşamımızda farklı deneyimleri tadarız. Bazen çok çalışırız, yoruluruz, acı çekeriz, seviniriz, mutlu olduğumuzu hissederiz. Hiç bitmeyecek gibi düşünürüz. Hayallerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için planlar kurarız. Ama yaşamında kendine göre planlar kurduğunu çok geçmeden anlamış oluruz. Yine de vazgeçmek aklımızın ucundan bile geçmez. Çünkü; sevginin yeni umutları beraberinde getirdiğini biliriz.
İnsanlar bazen hatalar yapabilir. Değerli ve güzel olan yanı ise bu hataların çözülebilecek olmasıdır. Bununda yolu sevginin kutsallığından geçer. Anlık gerginlikleri aşabilmek olgunluğun göstergesi kadar sevginin gücünü de göstermiş olur. İnsanı insan yapan vicdanı, karakteri ve sevgisidir. Aklın ve duygunun birleşiminde kendini yaratan insanlar, pişmanlıkları çok az yaşayarak yaşamını sevgi ile sürdürürler. Doğamıza olan sevgimiz, arkadaşlarımıza olan sevgimiz ve ailemize olan sevgimiz bazen bağımsız tutulabilecek ölçüde olur.

What do you think?

1 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Furkan Korkmaz

Yıllık üyeÇalışkanSevilenAşıkSeçmen

Bir cevap yazın