in

Etkin makyajın sırrı; doğal bir cilt bakımından geçer.

IMG 1407
Pew Pew 100%

Ay hadi ben blogger olayım diyerek işe başladım. Etrafımdaki insanlar iyi makyaj yaptığımdan, güzel yazılar yazdığımdan ve tam bir tumblr olduğumdan bahsederlerdi. Bende o zaman başlayım dedim. İnstagram’da da yeni bir hesap açarak çektiğim fotoğrafları paylaşmaya başladım. Gerçekten de olumlu geri bildirimler almak hoşuma gitti. Devam ediyorum.

 

IMG 1407
Pew Pew 100%


Katalog ürünlerini çok önceden kullanıyordum. Dedim bunları da genç arkadaşlarımla paylaşayım. Hem faydam olmuş olur. Açıkçası ben katalogdan bir ürün beğendiğim zaman ilk İnternet üzerinden detaylı bir arama yapıyorum. Sadece katalog ürünleri için değil herhangi giyim, makyaj konularında kafamda soru işareti varsa; bunları araştırmayı seviyorum.
Makyaj yapmak pahalı bir uygulama olmamalı. Tabii ki cildimiz için gerekli vitaminleri, mineralleri ve besinleri karşılayacak ürünler kullanmalıyız. Üzülerek söylüyorum ki piyasada kimyasal madde içermeyen ürün büyük ihtimalle yok. Alkolsüz, parabensiz vs. kandırılıyoruz aslında. Hatta o”oohh parabensiz krem aldım şimdi bunu tüm vücudumla yiyebilirim” gibi bir algı oluşuyor bizde. Yok arkadaşlar o öyle değil! Bir hemşirelik öğrencisi olarak en doğal makyajın sağlığınız olduğunu söylemek isterim.
Tamam vurmayın tamam. Canım sağlıklıyız da bu 7/24 makyajla gezen sevgilileri güller hediyeler yollayan kızlardan ne eksiğimiz var diyeceksiniz. Sadece “yapay” değilsiniz kızlar! Burada yanlış anlaşılmak istemem kesinlikle. Erkek arkadaşınız elbette olsun. Mutlu olun; sevin ve sevilin. Sorunumuz kendi çehrenizi kaybetmeniz.
Size tavsiyem önce cilt bakımızı ve sağlığınızı korumanız. Eğer sivilceleriniz varsa önce bunlardan kurtularak işe başlamalısınız. Erkeklerin “hortumla yıkamadan evlenmem” dedikleri kadar fondöten, pudra ve kapatıcı tuzaklarına düşmeyin. Akşam muhakkak yüzünüzü temizleyin, arındırın. Etkili makyajın sırrı; doğal bir cilt bakımından geçer.

What do you think?

1 Beğeni
Upvote Downvote
Okur

Written by Sema Babat

Sadece gülümsemek ve konuşmak için gelmedim bu hayata. Bu göreve hizmet ettiğimde söylenebilir tabi. Yengeç burcu olarak duygusal kişiliğimi hiiç hesaba katmıyorum. Sayılsacı olup fizikten nefret eden, edebiyata aşık bir hemşire olmaksa kimsenin suçu değil.
Mavi, su ve çikolata vazgeçilmezimdir; yazılarımda anlarsınız.
(Bu kız ne anlatmış demeyin, kafam karışık.)

Yıllık üye

Bir cevap yazın