En iyi TV şovlarından biri olan Game of Thrones, aslında Buz ve Ateşin Şarkısı romanının serisine dayalıdır. Senaristler kitap uyarlamaları hazırlarken, karakterler ve olaylar üzerinde bazı ayarlamalar yapmak zorunda kalabilirler. Game of Thrones karakterleri kitapta nasıl tasvir ediliyor, buyurun bakalım!

1Lancel Lannister

Lancel ” Serçeler” den biri olup Yedi İnanç’a başvurduğunda, kitapta görünümü çok değişti. Saçları tebeşir gibi beyaza döndü ve yüzü gri oldu.

2Daario Naharis

Kitapta Deanerys’ in komutanlarından biri olan Daario’nun bıyıkları altın renginde iken, mavi saçları ve üç tane biçimli aynı renkte sakalları var. İlginç!

3Ramsay Bolton

Ramsay’in görünümü karakterinin kişiliği kadar korkunç ve hoş olmayan olarak tasvir edilmiştir. Orjinal fikre göre yüzü pembe ve sivilceliydi; burnu geniş, ağzı küçük, saçları uzun ve kuruydu.Kirli iki buz parçasına benzeyen yakın, köreltilmiş gözleri vardı.

4Oberyn ”Kırmızı Engerek” Martell

Dorne Prensi’ni oynayan Pedro Pascal, kitaptaki açıklamaya çok iyi karşılık gelmektedir. Sadece saçları biraz daha uzun ve grimsi olmalıdır.

5Brienne of Tarth

Dizide Brienne alışılmadık görüntüsü nedeniyle sık sık alay konusu oluyordu. Oysa dizide kitaptaki karakter gibi büyük bir ağzı, eğri dişleri ve çilli bir yüzü bile yok!

6Euron ”Karga Gözü” Greyjoy

Euron’un dizideki görüntüsünün kitaptakiyle pek alakası yoktur. George R.R. Martin’e göre, esmer ve muntazam sakallı olmalıydı. Sağ gözü mavi, sol gözü de deri bir yama ile kapalı idi.

7Yara (Asha) Greyjoy

Theon’un kız kardeşi dizide sadece ismini değil, dış görünüşünü de değiştirdi; kısa,koyu renkli saçları, keskin ve büyük bir burnu, yüzündeki cildi yıpranmış olmalı.

8Theon Greyjoy

Dizidekinin aksine, kitap bize Demir Adalarının mirasçısının koyu tenli, esmer bir adam olduğunu söylüyor.

9Tommen Baratheon

Kral Tommen, seyircilerden önce tombul, yeşil gözlü ve altın bukleli bir çocuk gibi görünüyor olmalıydı.

10Tyrion Lannister

Orjinal kaynak ile eşleştirecek olursak, Peter Dinklage’ın saçları gri; gözlerinin biri siyah, diğeri yeşil olmalıdır.

Kitaba göre Blackwater Körfezi Savaşı’ndan sonra Tyrion burnunun dörtte üçünü ve dudağının büyük bir bölümünü kaybetti. Fakat yapımcılar kendilerini sadece yüzündeki yaralarla sınırladılar.

11Tywin Lannister

Tywin Lannister bıyık, sakal, kalın favoriler ve temiz, traşlı bir kafa sahibi olarak düşünülmüştü.

12Ygritte

Gelelim ölümüne en çok üzüldüğüm karakterlerden birine. Kitaba göre Ygritte güzel ekran görüntüsünden oldukça farklı; Parlak kızıl saçlar, kalkık bir burun ve eğri dişler.

13Bran Stark

George R.R. Martin, Bran’in annesinin görüntüsünü alacağına karar verdi; koyu mavi gözler ve kırmızımtırak kahverengi saçlar.

14Jon Snow

Ve çoğumuzun favorisi olan Jon Snow’a geldi sıra. Kitaplar, Jon’u okurlara koyu saçlı, gri gözlü, genç bir adam olarak tasvir ediyor.

15Deanerys Targaryen

Kitabın sayfalarında Ejderhaların annesi, klasik bir Valyrian görümüne sahipti; gümüş saçlar ve mor gözler.

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment