içinde

Güzel Yabancı

1609542255141790

Normalde dikkati çok çabuk dağılan biri olmama rağmen o gün gittiğimiz yerde senden bir dakika olsun gözlerimi ayırmamıştım. Seni tanımaya açılan o kapıdan girip sıkıca kapamıştım. Ne çevrede dans edenler, ne de kötü sesli solistin olduğu grup beni senin büyünden alamamıştı. Ve o gün başlamıştı uzun kirpiklerine salıncak kurup sallanmak ve küçülüp güzel ellerinde uyumak isteyişim.

Yeni insanları tanımak bana nedense korkutucu gelir. Alışkanlıklarını öğrenmek, çevresine alışmak, kendini ona en doğru biçimde göstermek… Bunlar benim hep gözümü korkutur. Ama bazı insanlar da vardır ki her şey bir çorap söküğü gibi ardı ardına gelir. Bir anda kendinizi dalgalar arasında ilerlerken bulursunuz. Seni tanımak da aynen böyle oldu. Dedim ya o gece aileni, arkadaşlarını, okulunu, hayallerini dinlerken ben de anlatmaya başladım. Hem çok farklı mizaçlara sahip olup hem de nasıl aynı kişi gibi ortak değerlere, planlara sahiptik çok şaşırtmıştım. O gece kafamı yastığa koyduğumda sonsuz bir huzurun beni sarmaladığını hissettim.

Sigara içerken çatılan kaşlarından, alnındaki dikiş lekesine, yürürken sekmenden, çayına kaç şeker attığına kadar her şeyini ezberlemeye çalıştım. Ve sonra da hayatıma teşekkür ettim. Böyle güzel bir yabancıyı karşıma çıkardığı için… Hayatım o yabancıya dönüşür mü bilmem ama bir sarmaşık gibi kalbimi sardığını hissedebiliyorum.

Ne düşünüyorsun

Bir cevap yazın