in

Hayatımızda kitapların yeri

cropped fb556751a5a09cbf2b0806cca97b9a1c1

Kitap okumak cesaret ister. Çünkü kitapların dünyasına girmek kolay bir şey değildir. O dünyaya girdiğin zaman çıkması zordur. Ve bir süre sonra o dünyadan çıkmak istememeye başlarsın. Çünkü o dünyada kendini bulursun. En çok huzuru tattığın zaman o dünyayı bırakmak istemezsin. Ama maalesef bizim ülkemizin yarısından çoğu bu duygulardan yoksun. Kitap okumayı zaman kaybı olarak görüyorlar. Ve kitap okuyanlara kötü gözle bile bakanlar var. Maalesef bu çok üzücü bir durum.

Verilere göre son 10 yılda okuma oranı sadece yüzde 10 artmış. Bu oran o kadar çok düşük ki. Bu oranı arttırmak için küçük yaştakilere şimdiden kitap okumanın faydasını anlatmak ve kitap okumayı sevdirmek gerekir. “Ağaç yaş iken eğilir.” Cahil bir nesil olmamak için çalışmanın yanında kitap okumak gerekir. Kitaplar huzurun yanında bilgi açlığınızı giderir. Herkesin hayatında kitabın mutlaka bir yeri olması lazım. Kitaplar bizim hazinemizdir.

Okuma, aIışkanIıkIarın en asiIidir.(Antoine AIbaIat)

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Gizem İldeniz

18 yaşında kendi halinde yazan, okumaya, yeni bilgiler öğrenmeye can atan bir kızım. Hukuk okuyup adaleti en güzel bir şekilde savunmak ve sağlamak istiyorum.

"İsmimi göklere yazabilirdim ama mürekkebim görünmez olurdu."

Bir cevap yazın