İnsan doğduğu andan itibaren içinde bir istek taşır aslında. Bir çoğumuz bunu daha bebekken fark ediyoruz. Fakat bazı insanlar baskı veya başka nedenlerden ötürü kendi isteği ile değil, etrafındaki kişilerin isteklerine göre yaşıyorlar hayatlarını. Benim hayatım, Benim isteklerim diyemiyorlar. Sonra hayat onlar için tek düze bir hal alıyor. Her gün aynı maraton. Sıkıcı. Ve istenilen bu değil. Yoldan geçen birine sorsanız; ‘İstediğiniz mesleği mi yapıyorsunuz?’ diye bir çok insanın vereceği cevap bellidir; Hayır! Kimi aile baskısı ile bir alanı itilmiştir kimisi aldığı puanın tuttuğu bölüme. Peki hayatı böyle devam etmek zorunda mı ? Kesinlikle hayır.

İlk önce ne istediğinize karar vermelisiniz. Sonra oturup güzel bir liste yapılmalı.’ Bu isteklerimi elde etmek için ne yapmam gerekiyor? ‘ diye. Ve en önemli kısım geliyor bunların ardından. İsteklerinizi gerçekleştirebilmek için bir şeylerden ödün vermeniz gerekiyor. Sonuçta hayatın size bir şeyleri vermesi için sizin bir bedel ödemeniz gerekiyor. Buna hazır mısınız? Hazır değilseniz eğer; hiç çabalamayın. Çünkü gerçek olmaz. Bir şeyleri feda etmeden isteklerinizi elde edemezsiniz. En basitinden; bir matematik problemi çözmeyi örnek verebiliriz. Onu çözmeyi istiyorsunuz. Ama zamanınızı harcıyorsunuz. :). İsteğinizi elde ederken zamanınızdan ödün veriyorsunuz. Hayatın her alanında geçerli bir şey bu aslında. Ki bir çok istek için de zamanınızı feda etmeniz gerekir.

Peki ya hazırsanız? 🙂 Durmayın bundan sonrasında. Çünkü siz ne isterseniz hayat size verecektir. Önemli olan istemek ve istekler için bedel ödemeye hazır olmak. Ve birazda inanç gerekir bunu başarabilmek için. İsteğinizi gerçekleştirebileceğinize inanmak..

İsteyin, inanın ve vazgeçmeyin. Hayat sizin. Merkezi sizsiniz. Hayallerinizden, isteklerinizden asla vazgeçmeyin. 🙂

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment