İlluminatiyi Türkiye’de kime sorsanız gösterir.En gencinden en yaşlısına herkes birşeyler biliyor vaziyette.Simitçiye sorsanız üçgen peyniri,bir gence sorsanız sanatçılarımızı, filmkolikler filmleri, komplocular sanatçı ölümlerini,kafayı sıyırmışlar ise nazar boncuklarını hep illuminati olarak adlandırmakta.Hatta ve hatta “A” harfini illuminati çizdi diyenler vardı.

Peki biz ne olarak biliyoruz illuminatiyi Gerçekte var mı ? Bildiklerimiz doğru mu yanlış mı? Bilmediğimiz şeyler var mı yoksa?

Evet başlayalım

Latincede “aydınlanmış” anlamına gelen İLLUMİNATİ kelimesinden yola çıkarak Adam Weishaupt tarafından 1776 yılında Almanya’nın Bavyera bölgesinde kuruldu. İlluminati küresel olaylarda, katliamlarda, cinayetler de kısacası büyük suçlarda parmağı olan bir örgüt imajının aksine amaçları;

Dinlerin toplum üzerindeki etkisini azaltmak
Bilimsel doğrulara yönelmeyi sağlamak
Kadın-erkek eşitliğini sağlamak
Batıl inançlara savaş açmak
Devletin insanlar üzerindeki baskılarını azaltmaktı

Hadi geçtim bunları diyelim,gerçektende üçgen olan sembol illuminatiye ait olsaydı Amerikan dolarının üzerinde olur muydu? Olmazdı tabi.Ama birşey var arkadaşlar.Ne mi var? Şimdi bu örgüt ilk kurulduğu zamandan sonra çabucak gelişti.E görüşleri o devire ters olduğu için Bavyera’lı yöneticiler karşı çıktı ve 1790 yılında örgüte baskın düzenleyip faaliyetlerine son verdiler.Adam Weishaupt başka bir şehire taşındıktan sonra kurucusu olduğu örgütle bağlantısını kopardı.Yani demek istediğim adam zaten bıraktı böyle işlerin peşini,sonradan bu görüşü devralan aydınlar simgesini üçgen yapmış olabilirler.

Üçgen ile bağlantısı ;

Mısıra uzanalım…

Ra tanrısı

İnanılan tüm diğer tanrıların Ra’nın yansıması olarak bilinir. Ra şekilde görüldüğü gibi şahin kafalı insan vücutlu bir tanrıdır. Karşımıza çokça çıkan tek göz simgesi de Ra’ nın gözüdür.Ra bu gözle tüm Dünyayı görür, olup biten her şeyden haberdardır. İlluminatinin en çok kullanınlan simgesi Ra gözüdür . Piramit Mısırın en büyük piramiti olan Keops piramitidir. Mason felsefesinde bayağı yer edinmiştir. Bazı iki boyutlu çizimlerde piramit üçgen olarak kullanılır. Üçgen bazen gözle birleştirilip başka bir simge oluşturulur. Amerikan 1 dolarının üstünde üstü kesik bir piramit, piramitin tepesinde Güneş , Güneşin içinde tek göz bulunur.

Güneş illuminati de tek başına kullanılmayan önemli bir simgedir. Güneş göz ve piramitle beraber kullanılır. Güneş sembolü özellikle kolye ve yüzüklerde çok kullanılır.

Baphomet

Baphomet

Baphomet başta put olarak biliniyordu, şimdiki kaynaklarda ise şeytan olarak bilinir. (Çift cinsiyetli olması şeytan olarak gösterenlerin, delilidir.) Vücut yapısı itibarı ile belden aşağısı erkek gövdesi kadın kafası ise koçtur. Mason ayinelerinde baş köşeyi baphomet alır. Elleri ile oluşturduğu hareket mısır hiyerogkiflerini andırır. Bazı kaynaklara göre mısır hiyeroglifleri mason simgeleri ile yüklüdür.

 

damalıDamalı zemin

Damalı zemin boyutlar arası geçişi ifade eder. Boyut dediğimiz nedir peki ? Boyut yaşadığımız alandır örneğin biz 3. boyuttayız cinler ise 4.boyuttadır. Masonik inançlara göre bu zeminde geçişler olabilmekte. Tabi ki bu böyle değildir. Çünkü biz onları başka yerlerde de görebiliriz.

666 sayısı666 Şeytani Sayı

Kaynaklara göre 666 sayısının çıkış amacı şeytanın oğlunun Dünya ya 6 Haziran saat 6 da geleceğidir. İncil’de söz edilen 666 sözünün Dünyanın sonunu getireceğine inanılır. Asıl ilgi çekici olan ibranice 666 sayısının www olarak yazılmasıdır. Beners Lee adlı bilgisayar profesorü html yi geliştirdi ve www ismini internete o verdi. 2004 yılında kraliçeden sir ünvanını aldı. Bazı kaynaklara göre Lee bir yahudi ve internete 666 yı internete bu seeple verdiğidir.

666 sayısı başparmak ve işaret parmağı birleştirlip diğer parmakların sırayla açılmasıyla oluşur. Altta oluşan yuvarlak 6 sayısının alt kısmı üstteki 3 parmak ise 6 sayılarının üst kısımlarıdır. Böylece 3 altı oluşur bu da 666 dır.

Bu resimde ise hem tek göz hem de 666 hareketi vardır.

Evet bu kadar enteresan bilgilerden sonra şimdi de günümüze uzanalım…

Peki 225 yıl önce dağıtılan bir örgütün neden hala faal olduğu düşünülüyor? Bu hikaye, örgütün dağıtıldığı yıl başladı. Bazı kişiler bir önceki yıl gerçekleşen Fransız İhtiali’ni illüminati’nin organize ettiğini öne sürdü. Fransız İhtilali’nin dinamiklerini bilenler buna gülüp geçti. Ama bu iddia, komplo teorilerinin cenneti olan Amerika’da ciddiye alındı. 1798’de illüminati’yi konu alan ilk kitap çok popüler olunca günümüze kadar ulaşan söylentiler de başlamış oldu.

Komplo teorisyenlerine göre illüminati şu an dünyanın en güçlü gizli örgütü. Yeni dünya düzenini kurmak için çalışıyorlar. Fransız devrimini onlar yaptı. Kennedy suikastini onlar düzenledi. Amerika’nın “sahte ay inişini” onlar tertipledi. Prenses Diana’yı onlar öldürdü. NATO’nun, IMF’nin, Avrupa Birliği’nin kontrolü onlarda. Her yerde adamları var. Mesela Michael Jackson, Lady Gaga, Jim Carrey, hatta Kim Kardashian, hatta ve hatta Justin Bieber illuminati üyesi.

İlluminati geyiklerinin bu kadar yaygın olmasından elbette popüler kültür sorumlu. Pek çok romanda, filmde, oyunda bu gizli örgüte gönderme yapılıyor. Mesela Dan Brown’ın hem “Melekler ve Şeytanlar” hem de “Da Vinci Şifresi” romanlarında illuminati var. “Tomb Raider” oyununun film versiyonunda kötüler, illuminati üyesi olduklarını söylüyor. Hatta 2014 Aralık’ta çıkan Madonna’nın yeni albümünde “İlluminati” isminde bir şarkı bile var.

Mesela “Sihirbazlar çetesini” izleyin.Bu film İlluminatiyi konu alan derinden işleyen bir filmdir.Filmde birbirinden yetenekli 4 sihirbaz “Göze” yani illuminati örgütüne ulaşmaya çalışıyor.Ve filmde de ara ara duvarlara bakarsanız grafity olarak “Göz resimleri, Illiminati is everywhere” gibi söylemleri görebilirsiniz.

Tabi söylemeden geçemeyeceğim,çoğu sanatçı Türkiye’de dahil illuminatiye üye değildir fakat yine de örgüte dayalı simgeleri; kliplerinde,kıyafetlerinde,filmlerinde vb. görürüz.Burdan yola çıkarak bu kişiler buraya üyedir! diyemeyiz.Eğer böyle bir örgüt varsa halen,çok büyük örgüt olacağından herkesi alacaklarını sanmıyorum.Ve de bu dediğim sanatçılar sadece örgütü araştırıp sevmiş olabilirler,hani üye değil ama düşüncelerini sevmiş olabilirler,ya da sansasyonel yaratıp gündeme gelip,daha fazla izlenme elde etmeye çalışıyor olabilirler.Belki de tek amaç ses getirip para kazanmaktır.

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment