1. ADIM

https://www.mornota.com/wp-admin adresine giriş yapınız. Solda gördüğünüz gibi bir ekran çıkacaktır karşınıza. Buradan sol menü üzerinden [Yazılar->Yeni ekle] yolu ile yeni yazı ekleme alanına giriyoruz.

2. ADIM

Yazının başlığını gireceğiniz bölümdür. Uzun başlık yazmaktan kaçının. Başlık cümle, özel karakterler içermez. Büyük harf, küçük harf yazımına dikkat ediniz.

3. ADIM

Yazınızın içeriğini ekleyeceğiniz bölümdür. Tüm metni bold/kalın,italik yazmamaya dikkat ediniz. İmla kurallarına uymaya özen gösteriniz. Şiir harici yazılarınızı kısa yazmamaya özen gösteriniz.

4. ADIM

BURADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ortam ekle butonuna basınız.

  1. Resimler telif hakkı kapsamının dışında olmalıdır. Ücretsiz resimleri bulabileceğiniz web siteleri;

http://www.stockvault.net/

https://pixabay.com/tr/

  1. En az 300×200 çözünürlüğünde bir resim olmasına dikkat ediniz.

13

5. ADIM

Kategori ekleme bölümü. Sadece tek kategori seçilmelidir. Yazı bir çok kategori ile ilişkili olabilir bu yüzden en baskın olanını seçmelisiniz. Çeviri yapılan metin için, “Çeviri” adlı kategori ve yazının ilgili olduğu kategori işaretlenmelidir.

6. ADIM

Etiket vereceğiniz bölüm.

7. ADIM

Her yazıda mutlaka “Öne Çıkan Görsel” için resim bulunmalıdır. (Yazılarınızın sitedeki arka plan resmi için) “Öne çıkarılmış görsel olarak belirle” linkine tıklayarak arka plan görseli ekleyebilirsiniz.

8. ADIM (Açıklamayı dikkatlice okuyunuz.)

Yazıyı o an için yayımlamak istemiyorsanız, taslak olarak kaydedip sonra düzenlemek için bu butonu kullanın. Yazı yayımlamak için bu butonu kullanmanıza gerek yoktur.

9. ADIM

Tüm işlemleri bitirdikten sonra yayımlamadan önce “önizleme” butonuna basarak, yazının yayımlanmış halini görebilirsiniz. Daha sonra eksik gördüğünüz alanları düzeltebilirsiniz.

10. ADIM

Bütün işlemler bittikten sonra artık yazınızı yayımlayabilirsiniz. 🙂

11. ADIM (MUTLAKA OKUYUN)

Yazı panelinin içerik kısmının alt bölümünde “Post settings’de” lütfen düzenleme yapmayınız. Sadece yandaki resimde görülen yerlere müdahale ediniz. Teşekkürler..