in

Mornota yazarlarından: Anıl Bütüner

Anıl Bütüner

Anıl Bütüner Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümünden 2015 yılında mezun olmuştur. Şu an çalışmamaktadır. Amasyalıdır. Galatasaraylıdır. Gezmeyi, televizyon izlemeyi, bilgisayar oyunları oynamayı ve gazete okumayı çok sever. Özellikle futbol maçlarını kaçırmaz. Her bulduğu maçı izlemeye çalışır. Son bir kaç aydır yazı yazmaya çalışmaktadır.

Mornota ile nasıl tanıştınız?

Mornota ile tesadüfen tanıştım. Bir yerlerde yazı yazmak istiyordum.

Mornota felsefesindeki gibi düşüncelerimi özgür bırakmak istiyordum.

İnternete girdim ve arama motoruna “yazarlık yap” yazdıktan sonra arama yaptım. Çıkan sonuçlara bakarken Mornota’yı keşfettim. Mornota yazarlık başvuru formunu doldurup gönderdim. Sonrasında yaklaşık 20 gündür burada yazmaktayım.

 Mornota hakkında ne düşünüyorsunuz?

En başta felsefesi hoşuma gitti. Düşünceyi özgür bırakmak.

Mornota, düşüncelerimizi insanlara aktarmamızı, değişik görüşleri öğrenmemizi ve bakış açımızı değiştirmemizi ve geliştirmemizi destekliyor.

En önemlisi de bence farklı görüşlere saygı duymayı öğretiyor. Doğal olarak hepimiz aynı görüşte olamayız ama aynı platformda, böyle özgür bir ortamda kendimizi birbirimize anlatabiliriz.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Sizi yazmaya iten şey ne oldu?

İnsan söylemek istediklerini her zaman söyleyemez. Bazen de yazarak anlatmak ister. Ben her ne kadar fazla kitap okumasam bile araştırmayı ve değişik görüşleri takip etmeyi çok severim.

Düşüncelerin farklılığı bizim zenginliğimizdir. Dolayısıyla beni yazmaya iten daha çok, benim gibi meraklısına ulaşmak, takip edilmek, takip etmek, farklı görüşleri anlayabilmek, paylaşımın ve fikir alışverişinin ne kadar önemli olduğunu insanlara hissettirebilmek idi.

Bunun yanında tabii kendimi eğlendirmek, başkalarını eğlendirmek, mutlu olmak, mutlu etmek gibi düşüncelerimde etkili oldu. Yazı yazmanın pozitif bir gücü içinde barındırdığını düşünüyorum. Kesinlikle deşarj ediyor insanı.

Bir yazar olarak okuduğunuz ve beğendiğiniz yazarlar kimlerdir?

Son zamanlarda Dan Brown‘ı okuyorum. Ancak beğendiğim yazarlar konusunda bir şey diyemeyeceğim. Çünkü farklı tarzları, farklı görüşleri seviyorum. Bir yazarın görüşü şu veya bu diye okumamazlık etmem.

İlgimi çeken her şeyi okurum.

Son zamanlarda köşe yazılarını takip ediyorum.

Hangi kategorilerde yazıyorsunuz? Konularınızı neye göre seçiyorsunuz?

Yazmaya yeni başladım diyebilirim. Daha önce şiir denemelerim olmuştu kendi çapımda. Şimdi ise düz yazı tercih ediyorum. Daha çok köşe yazısı yazar gibi yazmak hoşuma gidiyor. Son zamanlarda Sinema seven biri olarak Sinema alanında yazıyorum. Hatta her hafta düzenli sinemaya bile gitmeye başladım. Sinema dışında daha çok spor, müzik, yaşam kategorilerinde yazmaya çalışıyorum. Konuların daha çok güncel olmasına çalışıyorum. Biraz gerçekçi bir insanım. O yüzden eksik olduğum yanım hayali konular.

 Son olarak yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir?

Yazar olmak isteyenlerin öncelikle yazmayı seviyor olmaları gerekir diye düşünüyorum.

Güncel konuları takip etmelerini, her düşünceye saygılı olmalarını, sevgi dolu yaşamalarını tavsiye ediyorum.

Değerli yazarımızın yazılarına ulaşmak için buraya tıklayın.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Mornota Röportaj

Yıllık üye

Bir cevap yazın