in

Mornota yazarlarından: Demet Bingöl

Demet Bingöl
Demet Bingöl , ilk ve ortaöğretim eğitimini Bakırköy Pilot Cengiz Topel ilköğretim okulunda tamamladı. Liseyi Güngören Anadolu Lisesinde bitirdi. Lisede dört yıl almanca eğitimi aldı . Bu sırada İngilizceyi de fazlasıyla geliştirdi. Şuan Marmara Üniversitesi Sanat tarihi bölümü okumaktadır. İyi seviye İngilizce, orta düzeylerde Almanca ve Fransızca bilmekte. Kendisi lise döneminde okul gazetesi öncüsü olmuş ve yaklaşık iki yıl editörlüğünü yapmıştır. Devamlı yazılar yazarken yazılarını dergilere yollamakta. Ayrıca halen bir kaç dergiyle görüşmeler sürmektedir.

Mornota ile nasıl tanıştınız?

Mornota ailesi ile bir arkadaşım sayesinde tanıştım. Benim yazı yazmayı çok sevdiğimi biliyordu ve böyle güzel bir site görünce hemen bana haber verdi ve benim de serüvenim böylece başlamış oldu.

Mornota hakkında ne düşünüyorsunuz?

Her insanın bir ilgi alanı vardır. Önemli olan bunu keşfedebilmek ve keşfettikten sonra imkanları değerlendirebilmek. Mornota böyle bir imkanı sağlıyor , insanların düşüncelerini özgür bırakmalarına yardım ediyor ve kendilerini geliştirmek için el uzatıyor. Bence bu yapılabilecek en güzel şey. Mornota için özgür düşünce evi diyebilirim.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Sizi yazmaya iten şey ne oldu?

Küçüklüğümden beri yani Kendimin farkına vardığımdan beri her şeyi yazıya dökmeyi severdim. Bazen bir oyuncak isteği, bazen de anneden dilenen özür gibi. Sonra büyüdükçe bunu artırmaya başladığımı fark ettim. Çünkü ben içimdekileri anlatmayı değil yazmayı seviyormuşum meğer. Sanırım beni yazmaya en çok iten neden kendi yaşadıklarımı yazınca ve bunu insanlar okuyunca onların da bu duyguları birebir tatması oldu. Onların da kendinden bir pay çıkarması beni en mutlu eden şeylerden biri .

Bir yazar olarak okuduğunuz ve beğendiğiniz yazarlar kimlerdir?

Elbette buna belirli yazarlar yazmak yanlış olur. Çünkü bir şeyi iyi şekilde yapabilmek için onun a´sını da z’sini de bilmek gerekir. Bana yol gösterenler dersek elbette Tezer Özlü , Maeve Binchy, Sabahattin Ali ve Gabriel Garcia Marquez diyebilirim. Tabi ki bunun sıralaması epey zaman alır .

Hangi kategorilerde yazıyorsunuz? Konularınızı neye göre seçiyorsunuz?

Belirli bit kategori vermem yanlış olur. Çünkü o an kendimi neye yakın hissedersem o kategoride yazıyorum. Bazen şiir bazen deneme yazıyorum. Konularımı yaşadığım olaylara göre seçiyorum aslında. Ama genelde gündelik yaşamda basit gibi görünen olayların iç tarafından yazmayı seviyorum.

Son olarak yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir?

Elleri değil , yürekleri yazsın.

Değerli yazarımızın yazılarına ulaşmak için buraya tıklayın.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Mornota Röportaj

Yıllık üye

Bir cevap yazın