in

Mornota yazarlarından: Ömer Faruk Daş

IMG 20170301 151744 385 scaled

Ömer Faruk Daş bir öğrenci basketbolcu ve senarist. Oyunculuk seviyesi olumlu yolda günden güne geliştirmektedir. Bol bol araştırır, yazar, düşünür ve tartışmaya bayılır. En büyük hayallerinden biri; siyasete atılmaktır. Ömer Faruk Daş Ankara Üniversitesinde Siyasal Bilimler Fakültesinde okumaktır.

Mornota ile nasıl tanıştınız?

Elbette bir hikayem var. Kendi kendime yazı yazmaktan çok bunalmıştım artık. Fikirlerimi ve duygularımı insanlara açıklamak onlara bir katkıda bulunmak istiyordum. Tam bu dönemlerimde arkadaşlarım yazılarımı okudu ve Mornota da yazmam gerektiğini söylediler. İki yıl önce bünyenizde lise öğrencileri az idi ve dikkatle seçiliyordu  bu yüzden açıkçası biraz çekindim hevesimin başlamadan bitmesi beni ürküttü. Ama şansımı denedim ve sizle beraber ikici yılımı doldurdum bile. Çok güzel zamanlar geçiriyoruz bu platform altında. Şundan eminim daha da büyüyüp kitlemizi arttıracağız. Mornotada yazar almak gurur verici..

Mornota hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mornota gerçektende tam bir özgür düşünce platformu. Her konuda sansürsüz rahat bir şekilde yazılarımızı paylaşabiliyoruz. Bundan dolayı kendini vazgeçilmez bir site yapıyor.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Sizi yazmaya iten şey ne oldu?

İdealist bir insanım. Hayatta prensiplerim vardır ve bunlardan hiç bir zaman vazgeçemem. Bundan ötürü erken yaşta vizyonumu belirlemek zorunda kaldım. Hedeflerim açık ve nettir. Erken yaşta aldığım kararlar yüzünden kafamı karıştıran olaylardan kolay sıyrılabiliyorum. Beni yazmaya iten şeyde bu oldu. Bir insan erken yaşta hedeflerini ve fikirlerini benimserse onları yazıya dökmek ister ve bireylere anlatır. Yazı yazmak beni mutlu ettiğini fark ettiğim zamanda vazgeçemedim zaten. Deneyin derim.

Bir yazar olarak okuduğunuz ve beğendiğiniz yazarlar kimlerdir?

Benim için her yazar değerlidir. Tabi ki edebiyatımızda samimi yazı yazanlar ayrı bir ilgimi çeker. Çünkü böyle yazıları, kelimelerle dans ederek, onları işleyen pek hünerli kuyumcular çıkarabilir. O yüzden bir kaç yazar söyleyip geçemeyeceğim üzgünüm. Haksızlık yapamam… 🙂

Hangi kategorilerde yazıyorsunuz? Konularınızı neye göre seçiyorsunuz?

Mornota’da genel olarak insani duygular üzerine yazıyorum. Paylaşımlarım bu konuda oluyor. Lakin siyasi ve fikir yazılarım çeşitli kaynaklarda mevcut.

Son olarak yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir?

Tek bir kelime ile “korkmayın“.  İnsanların sizin fikirlerinizi okunmasından benimsemesinden çekinmeyin. Belki size gülerler ama bir süre sonra kendinizden emin olduğunuzu anlayınca üzerine başarı eklerseniz  size hayranlıkla bakarlar. İzlemeyin izlenin. Okumayın okutun.

Değerli yazarımızın yazılarına ulaşmak için buraya tıklayın.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Mornota Röportaj

Yıllık üye

Bir cevap yazın