içinde

Mornota yazarlarından: Simge Ayhan

Simge Ayhan
Simge Ayhan Kadıköy İntaş Lisesi’nden 2015 yılında sözel bölümden mezun oldu ardından aynı sene, Üsküdar Üniversitesi %75 burslu felsefe bölümünü kazandı. İki yıllık bir keman eğitimi aldı ve iki kez konsere çıktı. Okul tanıtımlarında bir aylık kısa bir çalışmada bulundu. Ilgi alanlari edebiyat, felsefe, mitolojidir. Felsefede özellikle Schopenhauer üzerine yönelmiştir. Hayvanları korumak, hastane gezmek gibi etkinliklerde bulunmuştur. Fotoğrafçılığa merakı vardır.

Mornota ile nasıl tanıştınız?

Facebook üzerinden… Arkadaşımın beğenisi üzerine gördüm ve böyle bir şey yapmak istediğim için direkt atladım diyebilirim.

Mornota hakkında ne düşünüyorsunuz?

Birçok gence ilham kaynağı olduğunu düşünüyorum.

Yazmak insana huzur veren bir eylemdir hele ki birilerinin okuyup, yazılarınızı beğendiğini görünce. Gerçekten çok keyifli ve internetin iyiye kullanmanın yönlerinden bir tanesi.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Sizi yazmaya iten şey ne oldu?

Kendimle ilgili söyleyebileceğim özel bir şey yok en iyi başkaları anlatabilir. Bunu da zamanla yazılarımdan anlayabilirsiniz.

Hangi kategorilerde yazıyorsunuz? Konularınızı neye göre seçiyorsunuz?

Felsefe ve edebiyat.

Okuduğum bölüm felsefe olduğu için konu zenginliğim çok.

Günlük hayatta çok fazla gözlem yapan biriyim. Bir otobüste bile bir sürü konu aklıma gelir. Bazen insanlara bakıp onlara hikayeler yazarım.

Son olarak yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir?

Popüler olanı değil, sizin olanı yazın.

 

Değerli yazarımızın yazılarına ulaşmak için buraya tıklayın.

Ne düşünüyorsun

Bir cevap yazın