Mutluluğun Robin Hood’u olmalıyız dostlarım! Mutlu olandan payımızı alıp üzgün olanın yanında olmalıyız. Korkmayın! Biz hırsız değiliz. Mutlu olan mutluluğundan bir şey kaybetmez. Mutluluk matematik sevmezki zaten. Sevseydi paylaştıkça çoğalır mıydı? Mutluluğun Robin Hood’u olun dostlarım! Bizler masum savaşçılarız. Eş, dost, aile, akraba herkes evine çekildeğinde, wifi kapanıp mesajlar sona erdiğinde, baş yorganın altına girip ışıklar söndüğünde ortaya çıkarız. Yalnızlık nedir çok iyi biliriz. Ama tanımazlıktan geliriz.
Mutluluğun Robin Hood’u olun dostlarım. Edebiyat, tasavvuf götürün uçtan uca. Kendin gitmesen bile okun ulaşsın kalplerin ortasına. Okların üzüntülerin korkulu rüyası olsun. Kesende her zaman bir mutluluk olsun. Gece- gündüz farketmez senin için. Orman yine ormandır sana. Dallar birer postadır senin için. Çıkar kalpleri karanlıktan aydınlığa.
Mutluluğun Robin Hood’u olun dostlarım. Hüzünü iyi tanıyın. Göz yaşlarınız mutluluktan aksın bir tek. Bu kadar kolayken mutlu olmak, sürecek mi bu hüzün sonsuza dek?
Yazıların uzun olmasına gerek yok her zaman. Bir kelime bir roman eder anladığın an.

2
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Eyüpcan IşıkBetül Sena Kılınç Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Betül Sena Kılınç
Yazar

Kaleminize sağlık