in

Pokemon GO Çılgınlığı

maxresdefault 1

1990’ların popüler çizgi dizisi Pokemonu hepimiz çocukluğumuzda izlemiştik. Bunun üzerine farklı platformlarda oyunlar, filmler çıkmıştı ama bu sefer oyun sektörüne bambaşka bir hava katarak gelmiş oldu. Böylece Pokemon GO çılgınlığı başladı. Geçtiğimiz günlerde uzun süredir merakla beklenen Pokemon GO oyunu çıktı fakat Türkiye’ye resmi olarak henüz gelmedi. Oyuncular daha çıkmadan internet üzerinden apk olarak indirip yeni trend’i başlattı. Oyun dünyasına bambaşka bir gerçeklik katan Pokemon GO dünyanın dört bir yanından sokağa döktü.

pokemon go nick statt screenshots 1 0

Hayranı olduğum pokemon bu sefer hayal bile edemeyeceğimiz bir şekilde geldi. Çıkacağını öğrendiğim zaman “gerçek olmayacak kadar güzel bir oyun olurdu” diyerek çıkacağına bile inanmamıştım. Çıkar çıkmaz indirdim ve hemen denedim. Oyun resmi olarak temmuz sonu çıkacak fakat aplikasyon olarak indirmek mevcut. Oyun içinde Artırılmış gerçekliğe” dayalı Pokemon karakterleri, telefonların kamerası kullanılarak gerçek dünyada çıkıyor. Amaç oyunun size hedef olarak gösterdiği yerlere gidip sanal karakterleri yakalamak. İnsanlar
bu trend’e kendilerini öyle kaptırdılar ki evde, sokakta, yemekte, denizde pokemon yakalamaya çalışıyor. Son birkaç gündür insanlar yakaladığı pokemonlarını sosyal medyada paylaşıyor. Artık polis bile uyarı yapmak zorunda kaldı. Avustralya’da polis, “Karşıdan karşıya geçerken telefonunuza bakmayın. Pokemon avlarken ölebilirsiniz” diyerek halkı uyardı.

Karşıdan karşıya geçerken gözlerinizi telefondan ayırmayı unutmayınIt is happening

Cm9MiM4XYAAJmqhBaşka bir haberde Pokemon ararken nehir kenarına gelen ABD’nin Wyoming eyaletinde Shayla adlı 19 yaşındaki bir genç kız, suyun içinde , bunun ceset olduğunu fark etti ve polise haber verdi. Oyun insanları dışarı çıkmaya teşvik ettiği gibi tehlikeleride yanında getirdi. Evde oturan bir genç kapısı sesini duyunca harekete geçiyor. Karşısında bir kız elinde telefon “buyrun” diyor. Kız “izin verirseniz evinizde pokemon var girebilirmiyim? diyerek nasıl bir garipliğin içinde olduğumuzu gösteriyor. İnsanlar pokemon yakalamak için Camii ve kiliselere gitmeye başladı. İnsanlar arabalarına atlayıp pokemon avına çıktı.

When your wife is about to have a baby and a Pokemon shows up and you have to low-key catch it...

What do you think?

1 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Merter

Anadolu University- Business administration

Yıllık üye

Bir cevap yazın

yorumlar