in

Savaşmak ?

andrew yardley 306881 scaled

Merhabalar herkese,

Bugün bir soru sormak istiyorum ve buna kendimce mantıklı olan cevabı vereceğim. Topla tüfekle savaşmak mı daha adildir yoksa kılıç – mızrak kalkanla mı savaşmak daha adildir?

Bu açıkçası kendime sürekli sorduğum bir sorudur. Bence bunun cevabı kılıç kalkandır diyorum. Belki de aynı olabilir bilemiyorum. Ama tüfekle savaşırken olan olayla kılıçla savaşırken olayın aynı olduğunu düşünmüyorum. Kılıç bilek gücü gerektirir. Tüfekse korkakların işi gibi geliyor. Belki de birkaç gündür bu tür filmler izlediğim için böyle. Ama savaş sahasında kılıçla savaşmak ve tüfekle savaşmak arasında dağlar kadar fark var. Ve bir savaşçı olsaydım Wonder Woman gibi olmak isterdim. Zeus’ un kızı olamasamda. 😀 Bir istek sonuçta. Kılıçla önündekini vurursun, tüfekle veya topla göremediklerini. Bu bilek gücü değil bence. Hakkıyla kazanılmış olur musun bilinmez. Kısaca bence durum böyle.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Özge YILMAZ

21 yaşında bir mühendislik öğrencisi. Yazmayı ve okumayı seviyor. Günün birinde iyi bir yazar ve mühendis olmayı bekliyor, çalışıyor.

Yıllık üye

Bir cevap yazın