in

Sherlock neden seviliyor?

sherlock holmes bbc tv series 1

Üstün zekası, müthiş analiz yeteneği, yer yer espritüel yaklaşımları ve tabi ki olmazsa olmaz kendini beğenmişliğiyle ”Sherlock” karakteri bir harika değil mi? Dizinin başrollerini paylaşan Benedict Cumberbatch (Sherlock) ve Martin Freeman (Dr. John Watson) uyumları ve eğlenceli diyalogları ile hafızalarımızda yer etmiş durumda. Her bölümü bir saat otuz dakika gibi uzun bir süre olan dizi adeta bir sinema filmi tadında ama son derece akıcı sahneleri, heyecan verici ve gizemli bölüm konuları ile arka arkaya bir kaç bölüm bile izleyebilirim dedirtiyor. Sezon finallerinde Sherlock’un yanıldığını ve belki de bu sefer faka bastığını düşünecekken Sherlock yine kıvrak zekası ve son dakikacılığı ile bizi şaşırtıp mutlu ediyor. Dr. John Watson’ın da hakkını yememek lazım beyefendiliği, tatlı mı tatlı mimikleri, ara sıra Shelock’a ne kadar da kendini beğenmiş olduğunu hatırlatması ile dizide çok önemli bir paya sahip. Aslına bakarsak dizi tabi ki bu iki karakter ile kalmıyor iyi/kötü roller ile karşımıza çıkan müthiş oyuncular diziye dahil olup bizi bulunduğumuz yerden alıp Londra sokaklarında gezintiye çıkarıyor.

Sherlock, İngiltere’de yayınlandığında aslında dünya çapında bu derece ün kazanacağı ve sevileceği tahmin edilmemiş ve dünya çapında ünlü olmayan bu iki mükemmel oyuncu şimdilerde Hollywood’un gözdesi olmuş durumda.

Dizi bilindiği üzere 2010 yılında 1. sezonunu yayınlamıştı şimdilerde 4. sezonunu yayınlayarak yeni bir tartışma konusu açmış durumda. 5. sezon olacak mı? Olursa ne zaman yayınlanacak? Söylentiler yok değil ama şimdilik bir kesinlik mevcut değil.

What do you think?

1 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Gizem Ertan

Yıllık üye

Bir cevap yazın