in

Söylenemeyen Sözler

zhenschina muzhchina shepotom na ushko informaciya udivlenie rot situacii 1920x1080

Söylenebilmiş sözlerin arasına hapsettik duygularımızı, söylemediğimiz cümleler ise kaybolup gitti bir bir. Suçlu her zamanki gibi bizdik. Yapamadığımız bir şeyin sonucunda oluşan durumdan ötürü başkaları suçlu olamazdı değil mi?

Bizim suçlu olmamızdan bahsediyorum fakat söylenebilmiş sözlere sıkışan insanların hiç suçu yok. Saklanmak gibi bir istekleri var çünkü etkisi kalmamış cümlelerin arkasına. Neden böyle bir gereksinim duyuyorlar anlam veremiyorum. Korkuyorlar mı?

Bir düzenin bozulmasından yana olmak bazen her şeyi en güzel hale getirebilir. Söylenebilmiş sözlerin düzenini bozmamız lazım artık, anlatamıyoruz alışıldık sözlerle kendimizi. Çığır aşıldı edebiyatta olmasa da günlük hayatta. Söylenemeyen cümleleri içimize atmaktan, sahtelikten sıkıldık. Sade ve öz olmak inanın daha iyi gelecek.

Sahte cümleler kuran insanları duymaktan sıkıldım ben, siz hala nasıl tahammül ediyorsunuz?

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Okur

Written by Ümit Turhan

Hayatıma başladığım günden bu yana 20 yılı geride bıraktım. Öğrendiğim,tanıdığım ve tanışma fırsatı bulduğum çoğu kişiden kendime kazanımlar çıkardım. Gazi Üniversitesi'nde öğrenim hayatıma devam ediyorum. Kitapları ilgimi çeken yayınları okuyup takip etmek vazgeçilmezlerim arasında.

Yıllık üye

Bir cevap yazın