Sen benim dokunmak isteyip dokunmadığımsın.  Dokunamadığım değil dokunmadığım. Sevmek isteyip sevmediğim. Mutlu etmek isteyip etmediğim. Falan fasarya… Bunlar imkanlar doğrultusunda olanlar değil de benim isteyip yapmadığım şeyler.

Çok sevdiğim Can Yücel demiş ki: SEVDİĞİN KADAR SEVİLİRSİN. Üzgünüm bayım.  Çok sevildim ama hiç sevmedim. İnsan neden sevmek ister? Neden aşık olmak ister? Neden sevdiğiyle olmak ister? Elbet sonuna geleceksiniz, elbet sonunda acı çekeceksiniz bunu bile bile neden ateşe adım atılır? Böyle konuşuyorum ama bende aşık olmak isterdim. Öyle gezeyim, tozayım, elini tutayım diye değil. Sonunda o acıyı tatmak için.

Sevmek de sevilmek de güzel şey vesselam. Sevdim… Beni terk etmeyecek, beni sadece merhametim karşılığında sonsuz sevecek, ben istediğim sürece varolacak. Gökyüzü, köpekler, çimenler, erguvanlar mesela ilkbaharın geldiğinin habercisi ve sen onu sevgiliyi bekler gibi beklersin, tatlının üstündeki kabuğu kaşıkla bozmadan yememek mesela… Böyle şeyleri sevin. Size acı vermeyecek şeyleri. Belki hayat o zaman size acımasız davranmaz.

Tabi bu benim gibi olanlar için. Birde aşkı doya doya dibine kadar yaşayanlar var herkesin kaderi bir değil ya? Severler, çok severler elleri birbirine kenetlendiğinde bir olurlar. Ben çimenleri severim onlar çimenlere yatıp gökyüzüne bakmayı. Ben köpeği severim onlar tek kalp olup bir canlının sorumluluğunu almayı severler. Hayatın geri kalanını beraber geçirmek, herşeyi yaşamak isterler. Şanslı olanlar yaşar gerisi acı çeker. Ee azizim madem aşık oldun acısını da hakkını vere vere yaşayacaksın.

1
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Onur Konaray Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Onur Konaray
Yazar

Bizler tercihi hiçbir zaman sonucu olamayanlarız.Mutluluğu tercih edip sonucunda hep mutsuz kalanlarız.Velhasıl çok içten bir paylaşım olmuş 🙂