Şirinler Aşkına

Okuma Süresi: 1 dakikadan az

Küçükken televizyon da konuşanları, etrafına çevrenlemiş kalabalık kişilere hitap edenleri ve önünde saygıyla ceket iliklenip durulan entellektüelleri bilim insanı sanırdım. Çokça da saygı duyardım. Bilim merakım da buradan gelmişti. Onlar benim kurtarıcımdı ve bir şeylerin her zaman bilim ve ilim ile değiştirilebileceğine inandım. Lakin yaşım ilerledikçe anladım ki bu insanlar bilim insanı değil politikacıymış. Hani şu konuşma sanatı uzmanı olanlar. Sonra bilim adamlarını araştırdım onlara nasıl ulaşabilrdim diye düşünürken özellikle ülkemizde bunun gerçekten çok zor bir hedef olduğunu anladım. Çünkü her bir bireye 10.0 politikacı düşerken 0.10 oranında bilim insanı düşüyor.

Sonra da kendi kendimi sorguladım. Dedim ki bu kadar çok politikacı varsa vardır büyüklerimizin bir bildiği dedim ve sende politikacı ol. Demez olaydım. Meğer neredeyse hepsi tek bir şeyin peşindeymiş. ‘Vampir dişi’.

Sonra, bilim insanı olmaya tekrar geri döndüm. Okula gittim okudum, yazdım, çizdim ve önümde tek bir engel kaldı. Tez yazıp bu işi bitirecektim. Yazdım ama ne oldu biliyor musunuz? Vampir diş kontrolü varmış ona girmek zorunda kaldım. Dedim bende yok öle bir diş. Dediler ki o zaman taktır da gel. Nereden bulacığım ben bunu diye sorduğumda gayet temiz bir cevap aldım. ” Ya .ere..ni satacaksın ya ül..n ya da milletin efendisini.”

Öyle işte. Şimdi işten eve evden işe. Çalışıyorum, çay içip bol bol yazıyorum. Ha birde sık sık şirinleri izliyorum, o güzel günlerin anısına ve bazı değerleri kaybetmemek için.

Şeref UYGUN

Rapor et

Ne düşünüyorsun

Bir cevap yazın