in

21!

Okuma Süresi: 2 dk

21. Yaşım;

Hoş gel! Sana; ördüğü duvarlara sırtını yaslamış, sevgiye inancını yitirmiş bir kız çocuğu bırakıyorum. Herkesten önce onu sev, mutlu et. O mutlu olunca, kahkaha atarken gözünden gelen yaşlarla güzel.

Ve sen kız çocuğu; içindeki o neşeli kıza dönük olsun yüzün ama büyü. Artık hayatını belirsiz bir rüzgara bırakma uçurtmalar gibi. Daha fazla savrulmana izin verme. Köklerin olsun seni sana, seni sevdiklerine sıkı sıkı bağlayan. O zaman da göklere uzanacaksın fakat ayakları yere basan güçlü biri olacaksın. Gücünü kendinden alan.

Kendim sana gelince de; çok okuman lazım. Gezmeye, dinlemeye, dinlenmeye  yer  açman gerek. En çok kendini bilmen gerek kızım. Kin tutmaman, sevmeyi denemen ama saygı duymayı unutmaman lazım.

Hatalarını sahiplenmeyi bil artık. Ama asıl meselenin de affedebilmekten geçtiğini bil. İlk önce kendini affedebilmekten.

Korkmaktan korkma! Elbet üzüleceksin, karanlık dediğin günlerin olacak. O zamanlarda iyi günlerini hatırla. Öp o iyi günlerinden. Teşekkürü de, sevdiklerine bıkmadan ‘seni seviyorum, seni çok seviyorum.’ demeyi de eksik etme hayatından.

Bir deniz kabuğuna kulak verir gibi dinle içini. Sana dalga seslerini de, martıların özgürlüğe çırptığı kanat seslerini de yine sen dinletebilirsin. Sana en iyi yol gösteren yine kendin olacaksın.

Bir de vakit buldukça da yaz lütfen, dök  satırlara. Kelimelerle azat et içindeki tüm duyguları. Satır aralarına sığdır anlamları. Elbet yolun kesişecek, anlamlarında seni bulacak birileriyle.

21 yaşım tüm ışıklar kapandığında tek bir mum ışığında gelen dilek hakkımı mutlu olmayı seçerek kullanıyorum. Açıldığında ışıklar; ağız dolusu kahkahalarım olsun diye. Sırf en değerli kazancım sevdiklerimle geçen gülmeli anılarım olsun diye. Çünkü mutluluk bulaşıcıdır, bulaştırabileyim diye. 22 yaşıma güzel şeyler bırakabileyim diye. Hoş gidebil diye..

Rapor et

Ne düşünüyorsun

Kırmızı Yazar

Yazar Edall

Çalışkan

Yorumlar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...

0