X

Okuma Süresi: 2 dk

Bana biraz günbatımı lazım, biraz deniz, çokça sen. Denizin maviliğini geride bırakan o gözler gerek bana. Gerek ki günbatımının kızıllığına rakip olan içimin ateşi biraz hafiflesin. Öyle ki o Tanrı’nın hediyesi varlığın, su serpsin içime. Ne dersin çok mu geç kalındı sevmeye, sevilmeye ? İstemez mi gönlün dizine yatırıp saçlarımı sevmeyi, omzumdan öperek devrimler yaratıp içimdeki ihtilale imza atmayı?

Daha kaç günbatımı görmeye yetecek ömrümüz, daha kaç güneşin beraber olmadığımızda battığına şahitlik edeceğiz? Varsın o güneşleri birbirimizin suratına bakarken, hala vaktimiz varken dolu dolu sohbet edip doya doya gülerken batıralım farkında olmadan . Hatta öyle farkında olmayalım ki zamanın, seninle yıllar geçirelim ama bizim için 24 saat bile sürmemiş gibi olsun.

Oturalım iki kadeh bir şeyler içelim. Anlat mesela içinden ne geliyorsa. Evdeki perdelerden dert yakın, onları hep senin asmak zorunda olduğunu anlat . Arabalardan bahset ne kadar çok yakıyorlar diye söylen. Anlamam ben arabalardan, modellerini, markalarını bile bilmem ama gözümü kulağımı ayırmadan  yine dinlerim. Yani konu değil beni bağlayan. Anlatışındaki mimiklerin benim meselem. Sonra biraz da dur. Bak. Sana bir şeyler anlatışımdaki heyecana bak, elimi kolumu nereye koyacağımı bilemeyişimi gör.  Ne anlatırsam anlatayım, konudan bağımsız ses tonumun sana farklı olduğunu hisset. İçten bir gülümsemenin yüzümde yayılışını izle, sebebi senden kaynaklanan. En önemlisi sana böyle olduğumu, olacağımı bil.

Seni bilmem ama benim seninle bir olmam lazım. Bu kadar yarımken hatta yerle birken.. O yüzden gel, ben sevginin varlığına umudumu yitirmemişken, meçhul bir vaktimiz varken gel. Öyle bir gel ki, dağ gibi duran kalbim; sana her zaman uzanacak dal olsun. Ördüğüm duvarların penceresi ol, en sevdiğimiz çiçeklerden koyalım önüne. Sesini kuş sansınlar, bilsinler ki ne sevda yüklüdür. Adını bilmesinler şimdilik sadece X desinler, zaten benim de adını söylemeye dilim dönmez, dudaklarım kor alev olur. Seni seviyorum da diyemem ben ama kanadından öperim kalbimin kuşu.

Rapor et

Ne düşünüyorsun

Okur

Yazar Edasaurus

Yorumlar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...

0