Bunu arkadaşlarına duyur.

Sıkça sorulan sorular


Mornota ne anlama geliyor?

Mor = ilham veren renk

Nota = Her ne kadar birbirinden farklı olsalar da (do-re-mi-fa-sol-la-si) bir arada uyum içerisinde olurlar.

Mornota, her ne kadar birbirinden farklı olsalar da bir arada uyum içerisinde olan ilham veren yazarlar grubu anlamına gelir.

Amacınız nedir?

Bizler bu platformda; provokasyonun, hakaretin, etik dışı söylemlerin, yalanların, pornografik ögelerin olmadığı içerikler sunmak için bulunuyoruz. Yeni olmamızın yanı sıra günden güne gelişiyor büyüyoruz. Mornota ailesine katılmak isteyen gönüllüleri bekliyoruz.

Kimler katılabilir?

İmla kurallarına uyan, aktarmak istediklerini uygun bir dille ifade edebilen herkes katılabilir.

Mornota'da nasıl yazar olabilirim?

Aşağıdaki başvuru formunu doldurmanız yeterli.

Mornota'da istediğim kategori yok, ne yapmalıyım?

Yazar olmanız halinde, mevcut herhangi bir kategori hakkında yazabilirsiniz. Mevcut olmayan kategoriyi tarafımıza bildirmeniz halinde, ilgili kategori editörlerimiz tarafından uygun bulunduktan sonra siteye eklenir.

Çeviri grubunuz var mı?

Mornota çeviri grubumuz vardır. Telif hakkı göz önünde bulundurarak ilgili web sitelerinden kaynakça belirterek çeviriler yapıyoruz. Mornota çeviri grubuna katılmak isteyen kişiler başvuru formunda ilgili seçeneği işaretlemelidir.

Yazılarımı kimler okuyacak?

Yazılarınız doğrudan ana sayfamızda, sosyal medya hesaplarımızda ve e-bültenimizde paylaşılır. Böylelikle yazınız doğrudan bütün okuyucularımızla paylaşılır. Diğer sosyal medya kanallarında olduğu gibi takipçi kaygınız olmaz.

Mornota okuyucularının ayrıcalıkları


Bana özel

Bana özel bölümünde, oluşturduğunuz listeler bulunmaktadır. Bu listelere sonra okuyacağınız yazıları veya favori yazılarını ekleyebilirsiniz. Bu listeleri oluşturmak için, kayıt olup , giriş yapmalısınız.

  • Her yazının başında bulunan “Sonra Oku” butonuna basarak sonra okuyacaklarınız listesini oluşturabilirsiniz.
  • Her yazının sonunda bulunan “Favorilere ekle” butonuna basarak favori listenizi oluşturabilirsiniz.

İçerik

İçeriklerimiz özgün veya çeviri metinlerden oluşmaktadır. Yazarlar kendi tecrübelerini aktarırlar. Kopyala/yapıştır içerik barındırmıyoruz.

51-vertİçerik sayfalarımızın hepsi kendine has özellikler barındırmaktadır. Okumakta olduğunuz içerik sayfasında aynı kategoriye ait veya ilgili diğer başlıkları görebilirsiniz. Alakasız içerikleri aynı düzen içerisinde bulundurmuyoruz.

E-bülten

Okuyucularımız bütün bültene abone olacakları gibi istediği bir kategorinin bültenine de abone olabilirler.

İlgili form her kategori sayfasının sağ bölümünde bulunur.1231

Bildirim

Bilgisayarınızdan, cep telefonlarınızdan veya tabletlerinizden web sitemizin sol alt tarafında bulunan zile basarsanız, her yeni yazımızı bildirim olarak alabilirsiniz.

Katılım

Yazılara yorum yaparak, içeriğe katkı sağlayabilirsiniz.

Çoktan seçmeli

Arşivimizi isteğinize göre listeleyebilirsiniz. Ana menümüzden Çok okunanlar veya Yeniler butonuna basarak bunu sağlayabilirsiniz.

İstek-Öneri-Şikayet

Okuyucularımız diledikleri zaman istek,öneri ve şikayetlerini [email protected]’a bildirebilirler. Her mesaj tarafımızca titizlikle incelenir.

MORNOTA YAZARLIĞININ AVANTAJLARI


MORNOTA YAZARLARI NE DÜŞÜNÜYOR?

Aziz Can Şensazlı  

Çankırı Karatekin Üniversitesi –  Uluslararası ilişkiler bölümü

Mornota benim hobi olarak yaptığım araştırmalarıma profesyonellik katan bir yazarlık deneyimi olmuştur. Sitede yazmaya başlamadan önce herhangi bir düzene ya da şablona ait olmayan yazılarım ve bu yazılar için yaptığım araştırmalarım Mornota’da yazmaya başladıktan sonra daha sistematik, bilgi yüklü ve belirli bir şablona oturmuş oldu. Mornota yazarlık konusunda profesyonelliğin ilk adımı olarak bana ihtiyacım olan ilhamı, çalışma azmini ve sistematik hareket etme sorumluluğunu kazandırmıştır.

Cansel Taşkın  

Anadolu Üniversitesi – Sosyoloji Bölümü

Mornota sitesinde bir yazar olarak yer almak keyifli ve eğlenceli. Bir okur olarak ise bolca eğitici, merak giderici, ufuk açıcı yorum ve bilgilere sahip. Bu sitede yazarak hem kendimi geliştiriyorum hem de ilgi alanlarınıza yönelik aydınlatıcı bilgiler sunabiliyorum. Tabi ki bunu yazar kadrosu olarak hepimiz yapıyoruz. Bu site; sinemadan edebiyata, oradan bilime dair birçok alanda kendini geliştirebileceğin bilgileri sana sunuyor. Henüz yeni gelişiyor, büyüyor olsak da, kategorilerin içinde gezinmeye başlarsan; ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın. Sen de yazar olarak aramıza katıl, beraber yazıp beraber öğrenelim!

Elif Yeter  

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi – İlahiyat Fakültesi Mezunu / Din Sosyolojisi – yüksek lisans Mezunu

Mornota : Düşüncelerimin hayat bulduğu  ve onların harflere sözcüklere cümlelere dönüştüğü bir mekan. Gökyüzünde özgürce kanat çırpmak gibi ve hayallerin peşine düşmek gibi. Mornota’ da yazmak bir maratonda ilk adımı atmak gibi.

Mornota yazarlarımız, sürekli mezun sayısının arttığı ve tek tipleşme sorununun yaşandığı günümüzde farklılaşma, CV’lerini zenginleştirme ve müfredat dışı faaliyette bulunarak deneyim kazanma fırsatı yakalayacaklardır. .

Yazarlarımız, profillerinde kendilerinin iletişim bilgileri ve sosyal ağ hesaplarının linkleri olacağı için, gayretlerine ve girişimciliklerine bağlı olarak, akademik, profesyonel ve sosyal ağlarını genişletme şansı bulacaklardır.

Bütün yazarlarımız, yeni kaleme alacakları yazılarının yanında, halihazırda ellerinde bulunan ödev, rapor, tez, makale vb. çalışmalarını saygın bir platformda yayınlama ve geniş kitlelere ulaştırma şansına kavuşacaklardır.

Yazarlarımız, Mornata’nın önemli bir parçası olacak ve web sitemiz ilgili faaliyetlerden ve yeniliklerden haberdar edileceklerdir.

Bütün yazarlarımız, fotoğrafları ve öz geçmişleriyle birlikte kendi profil sayfalarına sahip olacaklardır.