in

Mornota yazarlarından: Kardelen Avcı

IMG 1475

Kardelen Avcı Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğrenim görmekte. İlgi alanları kütüphane ve kitabevleri. Hayali bir gün kitabevi açmak ve Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okumak.

Mornota ile nasıl tanıştınız?

Ben 4-5 yıldır satırlarla dost olmuş biriyim fakat yazılarımı bir yerde paylaşmak gibi bir girişimim olmamıştı. Yakın arkadaşım aynı zamanda Mornota’nın bir yazarı olan Evren Sarı, bu sitenin linkini gönderip bir göz atmamı istedi. Onun sayesinde Mornota ile tanışmış oldum, buradan ona da kucak dolusu sevgiler.

Mornota hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mornota’nın bende dahil birçok kişinin hayallerine umut olduğunu düşünüyorum. Burada sayılamayacak kadar fazla hayat tanıdım, okudum. Bir bakıma elimden tutup kaldırdı diyebilirim. Ayrıca tasarımı ve içerikleri oldukça yaratıcı.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Sizi yazmaya iten şey ne oldu?

Hayatımın 5 yıla yakın kısmını kağıtlarla geçirdim. İnsanlardan korktum sanırım. Bu yüzden kağıtlara sığındım, onlar en güvenilir şeydi ve kağıdım, kalemim en iyi dostum oldu zamanla. Gözyaşımı, mutluluğumu, hüznümü, bazen nefretimi serptim satırlara. Önceden yalnızca kağıtlara yazıp bir dosyada saklardım,daha sonra kağıtlar yetmedi defterlere sardım bu defa. Bu güne kadar birçok defter bitirdim fakat son sayfaları hep boş bıraktım. Çünkü ben yazmaya devam edeceğim. Her son yeni bir başlangıçtır evet, ama yeniden başlamak için neden bir sona ihtiyacımız olsun?

Bir yazar olarak okuduğunuz ve beğendiğiniz yazarlar kimlerdir?

Ahmet Batman, Arthur Conan Doyle, Tess Gerritsen, Kahraman Tazeoğlu, Ece Temelkuran, Canan Tan, Frida Kahlo, Charles Bukowski, Jojo Moyes. Aslında daha çok vardı ama şuan aklıma bunlar geldi.

Hangi kategorilerde yazıyorsunuz? Konularınızı neye göre seçiyorsunuz?

Aslında üzerine yazdığım belirli bir kategori yok. Sokakta, dolmuşta veya herhangi bir yerde gördüğüm birkaç şey sayfalarca yazmama sebep oluyor. Kategoriler kendiliğinden oluşuyor fakat genelde kadın, toplum üzerine yazılar yazıyorum.

Son olarak yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir?

Özel ve şanslı olduğunuzu unutmamalısınız. Çünkü bu size verilmiş ve isterseniz ömrünüz boyunca yanınızda tutabileceğiniz bir hediye. Bu sizin hayaliniz, gerekirse savaşın hiç durmadan yazın ama en başta inanın. Gerisi zaten gelecektir.

Değerli yazarımızın yazılarına ulaşmak için buraya tıklayın.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Mornota Röportaj

Yıllık üye

Bir cevap yazın