in

Mornota yazarlarından: Nurcan Demir

Nurcan Demir

Nurcan Demir, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler ikinci sınıf öğrencisi, üniversiteye bağlı bir okul topluluğunda(Siyasal ilişkiler topluluğu) akademik organizasyonlar başkanı ve 2 yıldır bu görevi yürütmekte.

Mornota ile nasıl tanıştınız?

Facebook’taki reklamlarınız sayesinde siteyi ilk kez keşfettim bir süre araştırdıktan sonra benim için güzel bir başlangıç olabilir diye düşünüp yazmaya başladım.

Mornota hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sadece bir sınıfa yada belli bir görüşe hizmet etmeyen, kendim gibi bir çok insanın fikirlerine ulaşmamı ve bazen de hiç tanımadığım o insanların satırlarıyla kendime yeni bir hedef belirlememi sağlayan enterasan bir oluşum. Neden enterasan diycek olursak adı üstünde ‘düşünceni özgür bırak ‘ diyoruz. Hem de düşüncelerimizin tutsak bırakılmaya çalışılmasına inat….

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Sizi yazmaya iten şey ne oldu?

20 yaşında bir uluslararası ilişkiler öğrencisiyim. Siyaseti, tartışmayı, fikir ayrılıklarını hep sevmişimdir. Bana hep hayatta tek yön olmadığını hatırlatır. Bir öğrenci topluluğunda tartışma masaları ve akademik organizasyonlar düzenliyorum. Beni yazmaya iten şey ne olduğunu ben bile çözemedim lise yıllarımdan bu yana aklıma gelen her konuda yazarım. Yazmak beni rahatlatıyor ,bu benim için bir nevi meditasyon gibi.

Bir yazar olarak okuduğunuz ve beğendiğiniz yazarlar kimlerdir?

Beğendim yerli yazarların başında Kemal TAHİR ve Mehmet Akif ERSOY gelir . Yabancı yazarlardan Machivelli ve Agatha CRİSTİE’nin kurgularını seviyorum.

Hangi kategorilerde yazıyorsunuz? Konularınızı neye göre seçiyorsunuz?

Ne yazmak istediğimi o anki ruh halim belirliyor aslında, eğer siyasi ya da ekonomi ile ilgili bir alanda yazacaksam tarafsız kaynak ve kaliteli bilgi birikimi yapmaya çok önem veriyorum.

Son olarak yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir?

Kendimi her ne kadar bir yazar olarak göremesem de şunu söylemem gerekir ; Yazmak benim için sakin ve huzurlu kalmanın bir yolu bazen öyle zamanlar olur ki herkese hatta kendinize bile ifade edemediğiniz şeyler yaşayabilirsiniz. İşte o anlarda yazmak nefes almak gibi ne yazdığınızın bir önemi olmadan , beğenilme kaygısı gütmeden yazın inanın işe yarayacak.

Değerli yazarımızın yazılarına ulaşmak için buraya tıklayın.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Mornota Röportaj

Yıllık üye

Bir cevap yazın