in

Mornota yazarlarından: Oktay Sarı

Oktay Sarı

Oktay Sarı 20 yaşında, Turizm İşletmeciliği öğrencisi.. Bölümü ile alakası olmasa bile edebiyat ile ilgileniyor. Yazar, çizer, gezer, söyler ve okur tiplerden. Çok gezer, çok okur, az bilir.

Mornota ile nasıl tanıştınız?

Bir öğrenciyim. İnternet üzerinde gezinirken gördüm, üniversiteli yazar arkadaşlar aranıyor diyordu. Başvuru yaparsam “kabul edilir miyim?” diye düşündüm ve kabul edildim.

Mornota hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mornota; yazar olmak isteyen veya bir şeyler yazıp paylaşmak isteyenler için mükemmel bir platform. İnsanların kendi yazılarını yazabildiği, bazı eserleri çevirip paylaştığı muazzam bir yer. Aşırı kullanışlı bir yer.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Sizi yazmaya iten şey ne oldu?

Kendim bir turizm öğrencisiyim fakat her zaman edebiyat bölümü okumak istemişimdir. Edebiyatı, şiirleri, romanları, hikayeleri, kısacası yazılan her şeyi okumayı çok severim. Lise zamanımda bu tarz yazıları okurken düşünürdüm: “Acaba ben böyle şeyler yazabilir miyim?” diye. Sonralardan kısa kısa denemeler yazarak başladım yazıya.

Bir yazar olarak okuduğunuz ve beğendiğiniz yazarlar kimlerdir?

Bir yazar olarak görmüyorum henüz kendimi aslında. Kendimi sınırladığım bir yazar ve eser yok aslında ama Franz Kafka’yı ve yazılarını çok beğenirim. Genel olarak şiirler ve şairleri daha çok beğenirim. Türk Edebiyatı’nı elimden geldiğince okumaya çalışıyorum. Özdemir Asaf, Cemal Süreya, Edip Cansever, Turgut Uyar

Hangi kategorilerde yazıyorsunuz? Konularınızı neye göre seçiyorsunuz?

Genel olarak daha çok şiir yazıyorum. Bazı zamanlar denemeler de yazmaya çalışıyorum ama şiir kadar kuvvetli olmuyor. Şiirde konu belli olmuyor ama gelen sevgiliye yazılmış şiirler olarak gözükebilir. Fırsat buldukça yazı yayımlamaya çalışsam da, ilham gelmeden yazamıyorum.

Son olarak yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir?

Son olarak yazar olmak isteyen arkadaşlar, muhakkak yazmaktan vazgeçmesinler. Ellerindeki yazıları beğenmeseler bile bazı yazarlara ulaştırsınlar, yayınevlerine ulaştırsınlar. Ayrıca Mornota’ya üye olsunlar ve yazılarını paylaşsınlar.

Değerli yazarımızın yazılarına ulaşmak için buraya tıklayın.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Mornota Röportaj

Yıllık üye

Bir cevap yazın