in

Mornota yazarlarından: Özge Yılmaz

zge Yılmaz
Özge Yılmaz, Namık Kemal Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. Yazmaktan ve okumaktan zevk alıyor. Okuduğu kitapları yorumlamayı veya onların üstüne farklı bir şeyler eklemeyi çok seviyor.

Mornota ile nasıl tanıştınız?

Öncelikle merhabalar diyorum. Özel bir hikayem yok aslında. İnternette yazarlık hakkında dolaşırken, kendimi nasıl daha iyi geliştiririm diye ararken buldum Mornota’ yı. Yazdıklarımı bir başkasının da okuması düşüncesi bana çok harika geldi. Yazılmayı beklenen daha çok yazım var. Benim tanışma hikayem böyleydi.

Mornota hakkında ne düşünüyorsunuz?

Birçok daha yazarların olduğu Mornota’da vakit geçirmekten mutlu oluyorum. Okumakta insanı mutlu ediyor. Hem güncel olayların bulunduğu yazılar, kişisel bakımla ilgili yazılar, hem de edebiyatla ilgili birçok yazı benim açımdan sadece ben olsam da beni cezbediyor açıkçası.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Sizi yazmaya iten şey ne oldu?

Ben 21 yaşında bir kadın bilgisayar mühendisi adayıyım. Yazmak genel olarak her zaman hobimdi. Tam olarak bir zamanı yok aslında benim yazmaya başlamamın. Küçüklüğümden en azından okumaya ve yazmaya başladığımdan beri yazmayı seviyorum. Okulda böyle hikaye yazma ödevleri olurdu. En sevdiğim şey buydu galiba. O zamanlardan beri de yazıyorum diyebilirim. Keşke, o yazılarımı kaybetmemeyi çok isterdim.

Bir yazar olarak okuduğunuz ve beğendiğiniz yazarlar kimlerdir?

Bir yazar olarak daha çok okuduğum türde olan kitapların yazarlarını çok beğeniyorum. Mesela Tess Gerritsen, bir kitabını okudum ve daha sonra diğer kitaplarına da merak saldım ve çok hoşuma gitti. Klasik okumayı pek sevmiyorum dolayısıyla buraya dünya edebiyatından yazar pek yazmayacağım açıkçası. Ve ve tabii ki de Dan Brown. Her türlü okumalısınız. Adam harika kitaplar çıkarmış. Okumakta elbette ki bize düşüyor.

Hangi kategorilerde yazıyorsunuz? Konularınızı neye göre seçiyorsunuz?

Genel olarak o an hissedilen hakkında yazıyorum. Mornota’da çok fazla paylaştığım yazım yok. Ama yazmaya devam edeceğim tabii ki. Konularım daha çok edebiyat hakkındadır. O tarafa daha yatkın olduğumu düşündüğüm için böyle yapıyorum. Daha tavsiye, öneri vs. yazmayı seviyorum. Çok iyi bildiğim konu hakkında bunu yapabilirim ancak. Bilmediğim konu hakkında yazmak beni aşar çünkü. Kısaca böyle seçiyorum ben.

Son olarak yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir?

Yazı dünyası bence çok zevkli sizde alışınca çok seveceksiniz. Buna eminim. Yazdıkça alışıyorsunuz zaten. Bir süre sonra iş haline geliyor. Yazmadan olmuyormuş gibi. Yazmak gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle ertelemeyin.
Yazarsanız mutlu olursunuz!

Değerli yazarımızın yazılarına ulaşmak için buraya tıklayın.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Mornota Röportaj

Yıllık üye

Bir cevap yazın