in

Mornota yazarlarından: Tansu Nur Sarı

Tansu Nur Sarı 1
Lise üçüncü sınıf öğrencisi olan Tansu Nur Sarı, yazmaktan, okumaktan, sahaf gezmekten ve fotoğraf çekmekten hoşlanıyor.

Mornota ile nasıl tanıştınız?

İnternette kitap siparişi için liste hazırlarken bir anda site  karşıma çıktı. Mornota ismi ilgimi çektiği için girdim ve  şimdi buradayım.

Mornota hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kendini yazarak ifade edebilen biri olarak iyi ki bu ailenin parçasıyım diyorum. Çünkü kalemimin sesini küçük ya da büyük bir kitleye sunmak benim için çok güzel bir şey.  Mornota’yı seviyorum.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Sizi yazmaya iten şey ne oldu?

Aslında kitaplara, şiirlere okumayı öğrendiğimde beri merakım vardı. Ama yazmaya başlamam kendimi tanımam, büyümem ile başladı. Yaşadığım mutluluklar, hüzünler, heyecanlar beni yazmaya teşvik etti. Daha öncede söylediğim gibi yazmak benim için bir yaşama sebebi, yazdığım defterlerin isimleri vardır mesela her birinde ayrı bir duygu vardır. Biraz ütopik belki ama en rahat nefesi orada alıyorum.

Bir yazar olarak okuduğunuz ve beğendiğiniz yazarlar kimlerdir?

Sevdiğim yazarları saymaya kalkışan aslında satırlar almaz. Ama okuduğum kitabı tekrar okuma isteği uyandıran yazarlar var. Oğuz Atay, Nazım Hikmet, Cemal Süreya, Attila İlhan, Tarık Tufan, Edip Cansever, Necip Fazıl… Bak yine uzadı 😀

Hangi kategorilerde yazıyorsunuz? Konularınızı neye göre seçiyorsunuz?

Ben daha çok deneme, makale ve şiir  tarzı yazıyorum.  Konuların ise o an ki duygularıma bağlı.

Son olarak yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir?

Duygularınızı bastırmayın çünkü kelimeler duygularla beslenir. Yaşadığınız her anı dibine kadar yaşayın. Yazmaktan korkmayın. Paylaşmaktan korkmayın. Alın kalemi elinize nereye olursa yazın.

Değerli yazarımızın yazılarına ulaşmak için buraya tıklayın.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Mornota Röportaj

Yıllık üye

Bir cevap yazın