in

Dedim ya “Gelmişti”

IMG 20170125 180620 203

Aradan neredeyse bir yıl gibi uzun bir zaman geçmiş olmasına rağmen hala ayrılığın yaşattığı o ölüm tadında ki acıyı atlatamayan hala çok derin bir şekilde yaşayan biri olarak biraz kendimden bahsedeyim.

Bir anda başlamıştı,  herşey baharın gelişiyle gelmişti. Baharın değil soğuk bir ayazın habercisi olacaktı beklenen. Davetsiz bir misafir gibi gelmişti.  Dünyamı alt üst ederek benliğimi benden alarak gelmişti ki hiç beklemediğim ve kendimden bile vazgectiğim bir anda gelmişti.  Güneşim oldu. İlk önce sonra ekmek gibi su gibi oldu dilimde, sürekli dolanan bir şarkı oldu.
Yarınıma dua oldu.
Sonra ne mi oldu?
Öylece hiçbirşey demeden arkasına hiç dönüp bakmadan geldiği gibi de gitti.
Hani benliğimi benden alarak gelmişti ya,  çok kısa sürede kurduğum o hayalleri o dünyayı yakıp yıkarak gitti Gelişi normal olmadığı gibi gidişi de normal olmadı.
Hani diyorlar ya ben onsuz yaşayamam.  Bmen şimdi onsuz da yaşıyorum ki bence en büyük acı da bu onsuz yaşamak.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Okur

Written by Nurullah ışık

97 yılının bilinmeyen bir günüydü yani bilinmeyen dediysem ben bilmiyorum bilenler vardır tabi ama hatırlayanın çok az olduğu kesin
İyi kötü anımsayan biri var
Ve söylediklerine göre " o yıl çok kar yağmıştı yollar kapalı olduğundan aynı tarih içinde nüfusa kayıt yapılmamıştı ve nüfusa kayıt 15 temmuz 1998 tarihine kalmıştı "
Ve 7 yaşına geldiğime şimdi de yaptığım ama hala ilk günkü memnuniyetsizlik ile devam eden bir öğrenim görüyorum
Bu memnuniyetsizlik öğrenmek istemediğimden değil öğretememelerinden
Nasıl biri bu Nurullah şimdide ondan bahsedelim
Hani vardır ya okulda sürekli ilk sıralarda oturan çok çalışkan gece gündüz çalıştığı için arkadaşları tarafından olmasada öğretmenleri tarafından tanınan sevilen kişiler hah işte onlardan biri değildi.
Hiç çalışmayan derslerini takmayan sürekli arka sıralarda oturan yani çalışkanlığından olmasada haylazlığı ve sınıfa kattığı neşeden dolayı tanınan sevilen kişiler maalesef onlardan da değildi
Peki nasıl bi kişilikti nasıl biriydi bu;
Dersleri ne çok iyi nede çok kötü orta sıralarda oturan 8 yıllık ilk ve orta okul süresinde hiçbir öğretmen tarafından doğru düzgün tanınmayan içine kapanık biri ve ne yazık ki bu icine kapanıklık üniversite döneminde de devam ediyor.
Bunlar Hakkari'de gerçekleşti.
Bitlis eren üniversitesinde okumaktan memnun olmadığım mimarlık ve şehir planlama bölünmünde okul hayatımı devam ettirmekteyim.
Yazmaya başlamam güzel bir aşk hikayesinin kötü bitmesiyle başladı
Ve hala devam ediyor öyle temenni ediyorum ki böylede devam edecek.

Yıllık üye

Bir cevap yazın