in

Mornota yazarlarından: Vahide Müge Saltı

Vahide Müge Saltı

Vahide Müge Saltı, Erciyes Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda grafik tasarım ve müziğe ilgisi olan Vahide Müge Saltı bu alanlarda kendisini geliştirmeye çalışıyor. Liseden beri şiir, kompozisyon gibi yarışmalara katılıyor, sergilerde yer alıyor.

Mornota ile nasıl tanıştınız?

Mornota’yı bir Facebook reklamında gördüm. Gönüllü bir yazarlık sitesi olduğu için hemen başvurup katılmak istedim. Aileye katıldım.

Mornota hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mornota hem yazarlar için hemde okuyanlar için çok faydalı ve huzur verici bir yer. Bir yandan içimdekileri paylaşırken bir yandan da kimi yazılarda kendimi buluyorum.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Sizi yazmaya iten şey ne oldu?

Ben yengeç burcuyum ve oldukça duygusal biriyim. Bu nedenle şiire çok büyük ilgi duyuyorum. Liseden beri yazmaya devam ediyorum ve bu bana bir meditasyon gibi iyi geliyor.

Bir yazar olarak okuduğunuz ve beğendiğiniz yazarlar kimlerdir?

En beğendiğim yazar hiç kuşkusuz Cemal Süreya‘dır. Onun şiirlerini okurken kimi zaman ağlıyor kimi zaman da uzaklara dalıp gidiyorum. Bana bu kadar etki eden nadir yazarlardan.

Hangi kategorilerde yazıyorsunuz? Konularınızı neye göre seçiyorsunuz?

Genelde şiir ve yaşam üzerine yazıyorum. Hayattan aldığım dersleri, yaptığım hataları, gördüğüm mutlulukları, aşkı, heyecanı içimde tutmak yerine hecelere döküp ölümsüzleştiriyorum.

Son olarak yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir?

Öncelikle Cemal Süreya okumalarını çok isterim. Bunun dışında kitap okumaları kelime kapasitelerini ve cümle yeteneklerini arttıracağı için tavsiye ederim.

Değerli yazarımızın yazılarına ulaşmak için buraya tıklayın.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Mornota Röportaj

Yıllık üye

Bir cevap yazın