in

Adsız

17430807 1637133676313190 1499502645 o 1

Niye, neden sorma artık. Bir şeyi değiştirmeyecek soracağımız sorular ne giden zamanı ne de geçmişi nede on yedi yaşımızı getirebilir geri. “İnsan hayatı boyunca bir tek an için yaşar.” demiş bir şair diğer zamanlar o ana dönmek ya da o anı unutmak için kullanılır. Ne kadar acımasızca!

“Sil baştan başlamak lazım.” demek kolay. Başlayamıyor insan. Bir harf bir rakam bir isim bütün silinmişleri kifayetsiz kılıyor, avuntular başlıyor sonra. “Belki o kadın benden daha güzel sevmiştir o adamı kim bilir?” diyecek kadar acınası bir o kadar da çaresizsindir. Bazı şeyler bitmiştir bilirsin ama bir cadde de karşıdan gelirken görsen o adamı hala titrer dizlerin engel olamazsın. Her zerren ile kıskanır, çaresizce mutlu olmasını dilersin. Karşına hiç mi güzel adamlar çıkmaz? Çıkar elbet ama korkarsın ona benzetmekten onun gibi sevmekten bir başkasının kalbine onunki İmiş gibi sahip olmaktan korkarsın. Kimse hak etmez bunu. Bir başka adamın bıraktığı yaralı bir yüreğe konmak ne büyük bir sınav ve şu bir gerçek ki kimseyi denemem ben.

Geçer elbet. Kahkahalarımız doldurur sonsuz boşluğu, belki biraz eksik belki biraz fazla, belki yalnız, belki bir başka güzel gönülle. Ama hep onunla olduğunu ama hiç olmayacağını ve o adamın bir başka diyarda bir başka kadının kollarında olacağını bile bile hep unutmak ve avunmak dileğiyle…

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Okur

Written by Nurcan Demir

ÇOMÜ uluslarası ilişkiler lisans öğrencisiyim.20 yaşındayım .Siyasal İlişkiler adlı bir tarih ve siyaset platformunda akedemik etkinler düzenliyorum.

Yıllık üye

Bir cevap yazın