in

Ah Resul Abi Ah!

maxresdefault

Ah Resul abi sende şiire kurmuşsun kendini, ben yıllardır yazıyorum boyum uzamadı, seninkisi uzadı mı? Vay be boşa mı yazıyoruz kelimeleri, boşa mı sallıyoruz hala bir balık tuttuğumuzda yok! Oysa Cumali bir bakışla sevdiği Elayı aldı, bense yıllardır yazıyorum, söyleyemiyorum sevdiğimi el oldu gitti. Bir gün dahi olsa okumadı kendisini yazdığımı, okumadı zaten okusaydı, ah sıkılmasaydı. İçinin açılarının açısını genişletmenin formülünü arasaydım belki bulurdum. Keşke aşk dolu söz yerine sadece güzelsin deseydim belki yeterdi!

Yazmakla yetmeyenler yetmiyormuş gelmiyormuş, bıraksaydım bunca yıl yazmayı oyalanmayı koşsaydım peşinde, taksaydım koluma, belki direkt kabaca sevilmeyi seviyordu, ben onca kelimeleri süsledim yonttum incelttim boşa vakit öldürdüm Resul abi, sende bir şey söylemedin gerçi sende benim gibiydin şairdin güya benim gibi! Keşke kabaca öküzce seveydim çingenem deseydim ah Resul abi ah…

Tek anladığım gidenler gelmiyor biz ise giden gelsin diye hala yazıyoruz boşuna be Resul abi boşuna, bırakalım artık gidenin dönme meselesini, giden gitmiştir kalan sağlar bizimdir, en güzeli de budur ben bundan sonra böyle takılacağım Resul abi.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Mehmet Aluç

ÇalışkanYıllık üye

Bir cevap yazın