içinde

Bu “ses”e kulak ver

indir 3

Bir seda yankılanıyor gökyüzünde, bir nida çağırıyor seni en büyüğe,en üstüne ve tek olana. Günde beş kere kurtuluşa çağırıyor seni. Kulak verdiğinde bu sedaya sükunet kaplıyor içini, huzurla harmanlanıyorsun. Saadet kapını çalıyor, artık sana kalmış kapıyı açmak yada açmamak. Serinlik barındırıyor içinde bu seda ve ateşi. Sen seç artık istediğini, ya serinlik kaplasın içini veya ateş kapatılsın üstüne.images 34

       Bir uyarısı var bu nidanın. Daldığın derin dünyadan çık ve nefes al diyor. Kendini toparla, O’nu unutma. Dünyayı dışarıda bırak gir namaz kapısından mutluluğun içine. O’nun huzurunda ol, O’nu an, O’nu sev, O’ndan iste. O’nla paylaş hüznünü, O’ndan iste saadeti ve hidayeti. Gir bu kapıdan ki kurtuluşa eresin. O’nun büyüklüğünü unutma. O’ndan O’na sığın. Ümitsiz olma ama korku. Meşhur söz deki gibi “Dünyayı EZ Rabbini AN” .

Günde beş defa bizi bize geri getiren nida. Dünya dursun ve dinlesin seni . Hiçbir ses bastırmasın sesini. Kulaklar sana sağır olmasın. Kalpler ürpersin ve uyansın senle. Bizi bize getirdiğin gibi bizi O’ ona kavuştur.

Ne düşünüyorsun

Bir cevap yazın