in

Niye böyle?

tumblr static tumblr static filename 640

Dışarıda kar yağıyor ama ricam ederim benden yersiz romantiklik beklemeyin.

Bir şeylere başlamak hep zor geliyor bana, yeni insanlarla tanışmak, yeni bir işe başlamak zor işte ne bileyim. Bazen düşüp düşüp tekrardan başlamakta istemiyorum öylece düştüğüm yerde kalmak, sebepsizce ağlamak sonra derin bir oh çekerek gülümsemek istiyorum. Hepimizin güçsüz anları olmuştur, uykusuz geceleri, onarılamayacak yaraları, unutamadıkları, korkuları, kabusları ben öyle anlarda durmak istiyorum durup bakmak, öyle anlamsızca, asla geçmeyecek sandığım günlerin geçmesini bekliyorum ve merak etmeyin geçiyor. İnsan, ölüm dediğimiz dayanılmaz,ulaşılmaz boşluğa bile alışıyor ya da alışmak zorunda kalıyor.Her şeyin bir nedeni olduğuna inanıyor insanlar (misal ben) yapılan iyilikte,gülünen sohbetlerde,acılarda,umutsuzlukta neden arayıp duruyorlar işlerini güçlerini bırakıp kendinize bile açıklayamadığınız dertlerinizi açıklamanızı bekliyorlar bakın canlarım bazı şeylerin manası yoktur öyle her şeyi kurcalayıp durmayın rica ediyorum.

Size de şey oluyor mu? Böyle uzun uzun ağladıktan sonra gelen bir rahatlama hissi,çok harika değil mi sizce de?Bakın çok net hatırlıyorum rock dinlemeye böyle sebepsizce ağlayamadığım bi dönemde başlamıştım.Şebnem Ferah en sevdiğim şarkıcıdır ve aynı zamanda dar anlarımın en iyi kurtarıcısıdır, şöyle ki duymak istemediğiniz çeşitli sesler mi var korkarak yaşıyorsan şarkısını son ses açıyorsunuz sonra gelsin mis gibi huzur.Vallahi cidden mis gibi huzur.Hayat, her zaman çılgın yaz konseri tadında geçmiyor ne yazık ki bazen yüzleşmek istemediğimiz,ötelediğimiz her şeyi aynı anda topluca yaşıyor ve insanların buda geçer aldırma nidaları eşliğinde atlatmaya çalışıyoruz,biliyorum destek bu zamanlarda çok değerli ,dostlarımız iyi ki var ancak insan kendi yarasını ancak kendi sarar,kendi umudunu mutluluğunu kendi oluşturur, bu böyle şu günümüz dünyasında.

Bencil bir dünyada sadece benciller ayakta kalır anlayışına, annemin sen onlara benzeme kızım anlayışı ile karşı çıkıyorum hadi bakalım.Bakın herkes kendi için yaşayabilir,kendi çıkarları olduğunda başını alıp çekip gidebilir ama herkes kalamaz,kendi kazandığını başkasıyla paylaşan,o da mutlu olsun beraber gülelim diyen çok yoktur etrafımızda böyle uzun uzun yazıp sinirimi çıkarmak isterdim ama başka bir sinir anına inşallah.Sevmek bazen zor ama deneyin rica ederim .İnsanları,hayvanları,çiçekleri sevin o gün antidepresan yerine birazcık çocuk gülüşü dinleyin yemin ederim ilaç gibi gelecek.Mutluluğa adım adım, yok efendim mutluluğun yüz maddesi gibi saçma sapan şeylere itibar etmeyin genel yargılar onlar ,sizse bitaneciksiniz ,şu hayata çile çekmeye, boş yere dert etmeye gelmediniz,yaşamaya geldiniz, azıcık yaşayıp gideceğiz ve bu dünya kimseye kalmayacak.

Kendimi balkon konuşması yapıyormuş gibi hissettim,prenses selamları filan 🙂 Her neyse hava çok soğuk atkınızı şapkanızı takın,kalbinizden umudu,yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmeyin. Gülmek güzeldir hem de BEDAVA.Gideyim de derdime yanayım belki yaseminli yeşil çayım ile yağan karı izlerim.Hadi selametle.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Neva

İnsanlığa sevmeyi öğretelim.Zira sevgisizlik adam öldürüyor.

Yıllık üye

Bir cevap yazın