in

Sefalet Tanrıçası’ndan serzeniş -2

fantasy 2925250 1920

                                          BÖLÜM 2

-Ne yapacağımı bilmiyorum Algos. Yağmur, canımın acısını çamura döküyor sanki. Küllerim yeniden canlanıyor. Sen hiç gülmekten korktun mu Algos?

+…

Algos…

Izdırabın efendisi…

Korkmamıştı belki ama gülmeyi de pek bilememişti.Sel götürüyordu surları… Gökyüzü birinin canını alıyordu sanki. Etraf uğultularla boğuşuyordu… Sefalet Tanrıçası nefes alamayordu. Boğulan kalbi düşlere dalıyordu… Algos, yağmuru seyrediyor, aklının karışıklığını düşünüyordu. Bir ailesi vardı ondan habersiz olan…

Algos Tanrıça ile mi kalmalıydı? Gitmeli miydi?

Hayat öyle ızdıraplıydı ki… İnsan hep tercihlerle yaşıyordu.Kalpler yerlere serilmiş ruh pazarlarında satılıyordu dünyada…

Algos ölülerle de konuşmuyordu uzun zamandır. Bu özelliğini fark ettiğinden beri gitmeyi düşünüyordu. Belki de korkuyordu.

Sefalet Tanrıçası bedenini sürüyerek oturduğu toprak yığınından kalktı. Yağmurun altında ıslanan saçları parlıyordu. Mırıldandı:

Unutma yavrum

Sen bir ızdırabın üfürüğüsün

Bir hurafecinin umudu

Bir deli kalbinin bülbülüsün

Sen Efendi Algos’ sun…

Gitmeyi düşleme, kaybolursun…

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Emine Nur Yaşar

1995 yılında doğdum. Aydın Anadolu Lisesi'nde Comenıus Proje çalışmalarında broşür ve tanıtım dergi çevirileri yaparak okul çalımalarına katkıda bulundum. Yine lise döneminde şiir okumaları ve tiyatro incelemelerinde gençlik merkezi adı altında toplanan özel bir klüpte yürütücülük yaptım. 2014 yılında Bilecik Şeyh Edebali üniversitesi Moleküler Biyooji ve Genetik bölümünü kazandım. Bölümümüzün klübü olan GENE-CELL de 2014-2015 yılında çevirmen- yazarlık 2016-2017 yılında ise editörlük yaptım. Şu an TUBITAK Projesiyle kanser çalışmalarında proje yürütmekteyim. Moleküler Biyoloji ve birçok alt dallarda makale yazmaya ve çevirmenliğe devam ediyorum. Ve biriktirdiğim edebi yahut bilimsel çalışmalarımı Mornota da sizlerle paylaşıyorum. Okumaktan ve yazmaktan geri kalmayın dostlar. Sizi en iyi kelimeler ve kitaplar anlar.

Yıllık üye

Bir cevap yazın