in

Sporun birleştirici yüzü: Poşetten forma yapan Bayram

5977874

Sporda yıllardır yüzümüz ülke olarak gülmese de güzel olaylar da olmuyor değil. Balona hiçbir kaygı gütmeden rövaşata atan çocuk da bi aralar dikkatimizi çekmişti. Bu saf sevginin son yüzü poşetten forma yapan Bayram oldu.

Fenerbahçe’nin bir lig maçı öncesi Twitter’da patlayan bir olay oldu. Bayram isimli küçük bir taraftar poşetten yaptığı Fenerbahçe formasını paylaşarak gönül verdiği takıma başarılar diledi. Bu olay kısa zamanda patladı ve Bayram’a Twitter’dan yüzlerce mesaj yağdı. Çok geçmeden kulüp de olaya müdahale etti bir sonraki kendi evinde yaptığı maça çağırdı. Bu yüzeysel olarak basit bir olay olarak gözükse de Bayram’ın hislerinin paha biçilemez olduğu kesin. Ali Koç’un da o poşetten yapılan formayı odasına asması olaya ayrı bir anlam kattı bence. Taraftara verdiği değerle bilinen biri olan Ali Koç bu düşüncelerin boş olmadığını beni ve birçok kişiyi inandırdı. Karşılıksız hiçbir kaygı gütmeden kalpten yapılan işlerin hayatta nasıl kapılar açtığını izlemiş olduk böylece.

Spor ülkemizde genelde şiddetle hatırlansa da bu gibi olaylar hepimizi etrafında birleştirebiliyor ve temennimiz bu gibi olayların insanların düşüncelerini kıracak kadar çok sayıda olması…

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Okur

Written by Enes Daloğlu

20 yaşında ileride spor dünyasında olma hayalleri kuran biriyim. Sporun her türlü gündemini değerlendimeyi tartışmayı severim.

Yıllık üye

Bir cevap yazın