in

Anne Sevgisi

kalpp

”Değeri ölçülemeyen tek şey anne sevgisidir.” Ne kadar güzel bir söz… Anne sevgisi, anne şefkati ve bir annenin yavrusu için beslediği tüm niyetler çok saf ve gerçektir. Bizi doğuran, büyüten ve ömrü boyunca yanımızda olan bu mukaddes kadınlar ellerinden yüz kere, bin kere öpülesidirler. Başarını, mutluluğunu veyahut başarısızlığını, mutsuzluğunu annenle paylaşmayacaksın da kiminle paylaşacaksın? Annen hemen seni sarar sarmalar ve tüm duygularına ortak olur. Sen mutluysan annenin gözlerinin içi güler çünkü sen doğduğundan beri onun yegane isteği senin mutlu ve sağlıklı olman, senden bir kere bile karşılık beklemeden ilgisini, sevgisini hatta hayatını ayaklarının önüne sermiştir ve bundan mutluluk duyar.

Sen mutsuzsan, üzgünsen, bitmişsen annen işte o noktada öyle bir devreye girer ki tüm acını adeta kendine çeker ve seni acılardan soyutlamak için elinden geleni yapar. ” Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar.” Bu sözler boş yere söylenmemiş, annelerin geçmişten günümüze her gün bizler için yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini anlatmışlar.

Ben inanıyorum ki, ” sevgi, şefkat ve fedakarlık” sözcükleri annelerimiz sayesinde türemiş ve günümüze gelmiş sözcüklerdir. Onlar olmasa bu sözcüklerin anlamı kalmazdı ve bu sözcüklere karşı inancımızı yitirirdik.

Annelerin özel ”bir” günü olmaz bence her gün annelerimizin günüdür. Bazen anne-evlat birbirimize kızsakta, anlaşamadığımız noktalar olsada eğer ulaşabiliyorsan hemen ona ulaş ve onu ne kadar sevdiğini söyle, her şey için çok teşekkür et. Onlar bundan daha fazlasını hak ediyor.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Kırmızı Yazar

Written by Gizem Ertan

Yıllık üye

Bir cevap yazın