in

Boş İşler Bunlar

gölg

Cins insan tiplerinden bugün “herhangi bir işe girişmiş insana akıl veren tipler”i işleyeceğiz. Ne kadar tanıdık geldi değil mi? Belki bu siz bile olabilirsiniz. Ben bile olabilirim. Kendimi de katayım da çok bilmiş zannetmeyin. Bu işler böyledir.

Mesela başıma yakın zamanda gelmiş bir olay anlatayım. Bu sitede yazmaya başladığımı söylediğim insanların bana tek sordukları soru: “Para alıyor musun?” oldu. “Hayır” cevabını verdiğimde “O zaman niye yapıyorsun?” sorusuyla karşılaştım. Adam para alsam değer verecek yazıma, okuyacak. Ama almadığımı duyunca boş iş olduğunu düşünüyor. Öyle kardeşim, biz boş iş yapıyoruz. Sen gelme buraya. Okuduğun zaman para vermiyoruz çünkü. Sen sevmezsin öyle şeyleri.

“Bak sen şimdi dinle beni, şöyle yap böyle yap.” diyen insanlar, insanlarımız. Kimse sizi dinlemiyor, lütfen uyanın artık. Ha bir de “Ay çok iğrenç olmooşş” tepkileri çığ gibi büyüyor. İyi ki söyledin canım hemen yapmayı bırakıyorum. Bir dahaki yazımda sizin için “Eleştiri nasıl yapılır?” başlığı altında konuyu anlatacağım. Okumayın ama lütfen.

Demem o ki; biri sizin yaptığınız herhangi bir şey hakkında kötü yorum yaparsa hemen yapmayı bırakın. “Yapma ne gerek var?” diyorsa kesin haklıdır. Adam sonuçta bilirkişi. Oturun ve bir köşede hiçbir şey yapmamayı bekleyin.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Okur

Written by Betül Kutlu

Kendi düşünceleri doğrultusunda yazılar yazan insan tanesi.

Yıllık üye

Bir cevap yazın

yorumlar

  1. Yüreğinize ve kaleminize sağlık betül hanım.Aynı soruya bende maruz kaldım.Bir yazarlık sitesine üye oldum dediğim zaman arkadaşım para alıyor musun diye karşılık verince çok düşündüm ve acaba bu insanlar paradan başka bir şey düşünüp yaşamayı beceremiyorlar mı diye uzun uzun düşünüp ufak tebessümlerin gölgesinde yalnızlığıma geri döndüm.Yazınız duygularıma tercüman oldu.Başarıların devamını dilerim.