in

En Çok İzleyen Bilir

mmmmmmmm

Her şeye dışarıdan bakmaya bayılırız millet olarak. Belki bu her yerde aynıdır, bilemem. Naçizane yaşadığım ülkede gördüklerimi beyan edeceğim. Kabul görmezse de kabulümdür.

Her gün haber izliyoruz, farklı görüşlerde yazılar okuyoruz, birbirinden garip videolar izliyoruz ve daha bir sürü şey… Hepsi sosyal medya sayesinde. Varol! Belki bizim görüşümüzde, belki değil. Bizim görüşümüzde olmasa da önemli değil, olmayabilir. İşte bu “Olmayabilir” kısmında sıkıntı yaşıyoruz. Hatta şu an bu yazıyı okuyan okurlarımız bile yazıyla savaş içinde. Karşı çıkanlar olacak elbet, alıştık ikiye bölünmelere. Çok beğenenler olacak bir de küfredenler. Bir sonraki aşama; çok beğenenler küfredenlere küfredecek, yazıya küfredenler ise çok beğenenlere. Belki daha aklıma gelmeyen bir sürü şey olacak. Çünkü insanımızın görüşü dışarıdan baktığı kadar, başka yerlerden duyduğu kadar, televizyondan izlediği kadar, internetten gördüğü kadar. Kendi görüşü, kendi gördüğü kadar.

En çok okuyan bilmezmiş kardeşim, en çok gezen de. Kandırılmışız bunca sene. En çok izleyen bilirmiş, biz bunu daha önce nasıl düşünemedik. Bir kenarda durup sadece izleyenler en çok bilenlermiş. Ve dahası bir kenarda durup izleyince yorum yapma yeteneğimiz gelişirmiş, ne kolay! Öyle değil mi ama siz söyleyin. Sizden onay almazsam emin olamam. Çünkü sizin onaylarınıza ihtiyacım var. Hadi siz söyleyin sayın seyirciler!

En iyisi siz bütün işi gücü bırakın, bu yazıyı vurun yerden yere. Ha bir de beğenenleri taşlayın. Diğer türlüsü kabul olmaz.

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Okur

Written by Betül Kutlu

Kendi düşünceleri doğrultusunda yazılar yazan insan tanesi.

Yıllık üye

Bir cevap yazın