in ,

Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

tumblr n18ryfsq1n1rdyi75o1 500

‘’Eski sevgili mi ? O da ne ? Yeniyor mu aaa hatta bir dakika ketçapla güzel olabilir !’’

Kokusuyla sarhoş olduğun, gülüşüyle dünyalar seninmiş gibi mutlu olduğun, sesinde huzur bulup hiç susmasın istediğin biricik sevgilinle sana ayrılan sürenin vakti dolduysa ve ‘’Üzgünüm sen daha iyisine layıksın..’’ deyip ve hatta seni kullanılmış bebek bezi gibi bir kenara atan eski sevgilini unutmak istiyorsun demek. Çok haklısın! Ve tabii ki doğru yerdesin. Yine bir unutma evresinde bunalım ve depresyonda köprü öncesi son çıkıştayız. Kızlar, hazır mıyız? Köprüden önceki son çıkıştan uçarak uzaklaşıyoruz!

Öncelikle şunu belirtmem lazım, gerçekten ilişkinizin bittiğine inanıyorsanız ve bir daha bir araya gelmenizin imkansız olduğuna eminseniz bu içerikle sonuna kadar hareket edebilirsiniz. Ama içinizde biraz olsun umut varsa, üzgünüm zaten o şahsı ‘’eski’’ konumuna henüz getiremediyseniz o yüzden devamını okumanıza gerek yok. Şimdi gelelim ‘’Eski sevgiliyi 10 adımda nasıl unutabilirim’’ sorusunun yanıtlarına.

1. Adım:

Unutmak istediğiniz kişiyi öncelikle bütün sosyal medya hesapları ve mesajlaşma uygulamalarından siliyoruz. Çünkü göz görmeyince gönül katlanır, gördükçe kahrolursun yani mantıklı düşün. Zaten unutmak için bu yola çıktın o yüzden engeli bile basabilirsin ama neyse abartmayalım 🙂

2. Adım:

Telefon, bilgisayar, tablet vs. bütün elektronik cihazlarda kalan fotoğraf, video, ekran görüntüleri ve mesajlar yani anlayacağın ona dair ne varsa hepsi >>>>çöp kutusuna.

3. Adım:

Aldığı bütün hediyeler (tek taş dahil) yok et. İstersen maddi değeri çok büyükse geri verebilirsin ama önermem bu iletişime geçmenizi gerektirecek o yüzden gerek yok, bir arkadaşınla yollayabilirsin belki.

4. Adım:

Asla ama asla damardan şarkılar dinleyip durma. Yahu zaten üzülüyorsun, bir de onları dinleyip komalık olmaya ne gerek var. Zaten o tarz müzikler mutluluğun zirvesinde olanı bile tepetakla eder maazallah.

5. Adım:

Sosyal medya hesaplarına, üzüldüğüne veya iyi olmadığınla ilgili paylaşımlarda bulunma. Bu seni zaten mağlup eder. Çünkü her şey inanmakla başlar. Üzülecek isen bile ona değil kendine üzül, vakit kaybettin o kadar!

6. Adım:

Bu dönemde içine kapanmak ve arkadaşlarından uzaklaşmak daha çok evde vakit geçirmek isteyebilirsin. Kesinlikle yapma. Olabildiğince sosyalleş, yeni insanlar bile tanıyabilirsin ne demişler çivi çiviyi söker 🙂

7. Adım:

Sana onu hatırlatacak kıyafetlerini, ve hatta o çok beğendiği parfümünü bile değiştir.

8. Adım:

Fırsatını buldukça doğaya at kendini. Yapabildiğin kadar gez, gör ve eğlen . Emin ol doğanın o mis havası seni çok iyi hissettirecek.

9. Adım:

Biliyorum çok klişe ama inan ki işe yarıyor. İlgilendiğin alanlara yönel yeni hobiler edin ve belki de bir spor dalında ya da bir enstrümanda çok başarılı olacaksın, haydi dene!

10. Adım:

Yavaş yavaş farkındasın, ona artık ihtiyacın yok hatta unuttun bile sayılır. Çünkü sana bir şey katmamakla beraber seni eksilten birini neden unutmayasın? Bu adımda tamamen bittiğine ve unuttuğuna yoğunlaş. Tebrikler sen kazandın 🙂

What do you think?

1 Beğeni
Upvote Downvote
Turuncu Yazar

Written by Nazlıcan Aslan

98 yılının en soğuk günlerinden biriymiş, Ekimin 24.gününde gelmişim dünyaya. Babam memur olmasa da bi o şehir bi bu şehir derken sonunda Ankarada buldum kendimi. Hacettepe Üniversitesinde sosyolog olma yolunda ilerliyorum, güvenemiyorum olamayadabilirim.
Bkz: Toplumu inceleyeyim derken kalan aklımı da kaybedebilirim . O yüzden güneşli ve aydınlık günlerde buluşmak umuduyla...

Yıllık üyeEditör

Bir cevap yazın

Bir Yorum