in

Neden? ‘farklı bir bakış açısı’

emotions clanok

Biliyorum, düşüncelerimin doğurduğu bu yazı bir süre sonra tepki toplayacak ve fanzimle üslubuyla yazılan bu metin toplum düzenine aykırı gelecek. Fakat yazmazsam; dışarıya aktaramzsam kendimi yok ederim.

Öncelikle aklımda olan, toplumumuzca edepsiz karşılanan çelişkerin en başından başlayayım:

Neden bir kadın ve bir erkek birbirlerine dost gözüyle bakmak istemiyor? Bir erkek büyük ısrarlara “çok seviyorum” dediği halk tabiriyle sevgilisini odasında tüm seslerden uzak ıkınmasını büyük bir zevkle nasıl dinliyor? Bir kadın o birliktelikten sonra neden “çaresizim, çocuğum olacak” diyor? Galiba kendi istemeden oldu her şey!

En büyük yanlışa geldi sıra: Aşkı iki bacak arasında düşünmek! Ne denli bir saçmalık, ne denli bir ahlaksızlık! Kirli sıvılarına edebiyatı karıştırmak (affedersiniz) şerefsizliğin kaçıncı sırası? Ya da o sıvıları okuyan biz genç nesil, edebiyatı neden kirleterek okuyoruz?

Neden hep erkekler bir kadını para karşılığında tanır ki? Neden erkekler uçkuruna sahip çıkamaz ve hayatını karartan bir yaptırıma gider? Dinimizde haram olan işlemden dakikalar sonra… Neden üzülür? Neden bir an kendini çaresiz hissedebilir? Sevdiği ve yaşamaktan zevk aldığı hayatını karartmak için neden aceleci ki? Olacak karısının cinsel anlamda başka biriyle münasebeti olmamasını neden büyük bir şekilde istiyor; kendi o münasebeti defalarca yapmasına rağmen!

Kadınlar neden bu kadar meraklı? Neden hala bir hatanın arkasından gidiyorlar ve gitmekten zevk alıyorlar? Durun devamını açıklayarak yazayım: Sabahlara kadar ‘çaresizce’ zina denen çocuğu karnında seviyor, bir çoğu ve doğacak masum çocuktan hayatı boyunca nefret ediyor. Bir hata olarak görüyor o çocuğu. Sanki bedeni tertemizmiş gibi!

Şimdi geldik soytarılığa! Neden bir çok yazar ve şair edepsizce aşkı iki bacak arasındaymış gibi anlatıyor ve yeni nesile böyle bir çağrışım yapıyor? Lütfen açıklasınlar. Yoksa okuduğundan etkilenen her genç sabah yatağını ıslak buluyor. (Haksız mıyım?)

Peki tecavüzlere karşı ağır hareketler savuran anneler ve babalar “oğlum dayına pipini göster” demekten kendini neden alıkoyamıyor? Sonra neden hata yapan oğlunu halk deyimiyle ‘eşek sudan gelinceye kadar dövüyor?’

Biliyor musunuz bu cinsel yabancılaşma yüzünden cinsellikten nefret ediyorum!

What do you think?

1 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Evren Sarı

"Kafamın içinde dönen, bir türlü kimselere anlatamadığım dünyayı anlatmak için yazıyorum."

Kilometrelerce uzaktaki insanların yüreğine, ruhuna dokunabilmek bir nefestir, ifadesini kullanan, yazılarında varoluşçuluğu benimsemiş yazara edebiyatçılar tarafından "Düşünen Adam, Bohem, Ölüm Yazarı" gibi lakaplar takılmıştır. "Düşünen Adam, Bir Şair Adamın 118 Günlük Öyküsü ve Çaresiz Adamdan Uzak Diyarlara Mektuplar" kitaplarını yazmıştır. Ona sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın