içinde

İkiyüzlü

ytt

Beynimin kuytularında çarpışırken ben, kalbim bu ne bezginlik? Sana bir şey demedim ki, niye her soru senin canını yakıyor? Cevaplar mı gözünü korkutuyor yoksa cevapsızlıklar mı? Çok nazlısın be, bir o kadar da tembel! Tökezlemek için her fırsatı kullanıyorsun. Neden ki?
Huylusu olmuşsun kırıkların, düşünceye bile kırılıyorsun. Sen bu kadar gençken neden bu kadar yorgunsun, biliyor musun? Sanki dünyanın bütün yükü omuzlarında, sanki acı sana münhasır kalmış, sanki tüm tuzlar yarana armağanmış.
İlginç olan ne biliyor musun? O kadar büyük ve başarılı devrimler yapıyorsun ona rağmen bitmiyor. Bu hep böyle mi sürüyor? Her seferinde kendinden daha emin daha güçlü kalkıyorsun ve bir o kadar keskin düşüyorsun. Acaba işin oluru bu mu?
Belki de ben her şeyi yanlış anladım. Ararsın, ararsın ve sonununda bulursun; dedim. Belki de her şey aramaktan ibaretti.Ama bulamadıktan sonra aramak ne işe yarıyor ki?
Haksızlık mı yapıyoruz aramaya? O da haklı aslında. Düşünsene herkes seninle uğraşıyor ama kimse seni istemiyor. Aslında bulunacak nihai şey aramanın güzelliğiyse peki!
Yani bu hep yanı başında olan annenin gözlerinin içine ne kadar az baktığını o ölünce anlaman gibi bir şey olmuyor mu? Bütün cevaplar sende gizli, demek böyle mi oluyor yani?
Cıkk! Olmuyor. Eksikler var, oturmuyor? Bende olan bir şey bana ne katabilir ki? Yoksa zaten biz her şeyi biliyor ama keşfedemediğimizden bilmediğimizi mi sanıyoruz? Tabi ki bunu da bilmiyoruz!
Ne çok soru var Rabbim, cevapları kimler biriktiriyor.
Bunca kalp teklerken bunca kalp nasıl zulmedebiliyor? Aynı kalp nasıl hem zulüm edip hem acı çekiyor? Ne tuhaf ki her kalp zulmüne değil acısına odaklanıyor. Yani böylece her kalp temiz, herkes masum ve herkes mutlu olmayı bekliyor.
Yok işte bayım, öyle olmuyor!
O mutluluk ettiğin züllerle yüzleşip pişmanlık hamuruyla karılmadan ellerine doğmuyor. O ikiyüzlü kalbin günahlarıyla tanışmadan sevaplarıyla barışamayacak.
Yok, yok bayım! Acına sarılarak gaddarlığından arınamazsın. Sen iki kanatlı bir kuşsun ve temizlemediğin her günahın için mutluluk sana küssün..!

Ne düşünüyorsun

Bir cevap yazın