in

Tekrar yaşa

bd83a4c1741d0b3e55008fbbb9bea827 tree drawings tree drawing ideas 1

Bu bir döngü ve ben bir çemberin etrafında, 18 yıl oldu bilemiyorum kaç tur attım. Ortasında bir ateş yakıyor ama uzaklaşsam buz. Bir adım geri çekilsem boşluğa, bir adım ileri gitsem ateşe düşeceğim.

-Tekrar yaşa-

8-5, 9-6 yolları. Sadece bir kere gelinen şu dünyada (öyle var sayarsak) hep bir telaş, hep bir koşuşturma. Birbirine geç kalan hayatlar, ve geç bile kalamayanlar. Misal; ”Ben sana erken geldim de, sen bana geç bile gelemedin bak bu yakar.”

-Tekrar Yaşa-

Hep bir şeylere sorumluluk hissi bir şeylere bağlılık. Ya da öyle olmasını istiyoruz. Özgürlüğe bile bir sınır çiziyoruz. ”Mesela ben, güneşin o günkü doğuşunu hiç unutmayacağım, ah bir de aniden batışını”

-Tekrar yaşa-

…ne olur tekrar yaşatma

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Turuncu Yazar

Written by Nazlıcan Aslan

98 yılının en soğuk günlerinden biriymiş, Ekimin 24.gününde gelmişim dünyaya. Babam memur olmasa da bi o şehir bi bu şehir derken sonunda Ankarada buldum kendimi. Hacettepe Üniversitesinde sosyolog olma yolunda ilerliyorum, güvenemiyorum olamayadabilirim.
Bkz: Toplumu inceleyeyim derken kalan aklımı da kaybedebilirim . O yüzden güneşli ve aydınlık günlerde buluşmak umuduyla...

Yıllık üyeEditör

Bir cevap yazın