içinde

Bir Dram: Chapecoense!

chape

Venezuela kökenli LAMIA Havayolları’na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağı, Bolivya’dan Kolombiya’ya giderken, 72 yolcu ve 9 mürettebatıyla düştü. Uçağın, Medellin uluslararası havalimanına doğru indiği sırada düştüğü belirtiliyor.

72 yolcunun yer aldığı uçakta Chapecoense’nin futbolcuları, antrenörleri ve diğer çalışanları da yer alıyordu. Kolombia Ulusal Afet ve Risk Yönetimi, uçaktan yaralı olarak kurtulanların bulunduğunu ve hastanelere taşındıklarını duyurdu. Uçaktaki yolculardan 6’sının kurtulduğu belirtiliyor.

Sudamericana Kupası’nda finale kadar yükselen Chapecoense, final etabının ilk ayağı için Kolombiya’ya hareket etmişti. Chapecoense, yarın Kolombiya ekibi Atletico Nacional ile karşılaşacaktı.

Ancak uçağa giderken finale değil izlerin silinmeyeceği bir şampiyonluğa doğru yola çıktıklarını ne onlar ne de başkası bilebilirdi.Bu kazanın ardından aklıma hemen 20 Ocak 1989 Samsun takımn otobüsünün geçirdiği kaza ve onun şehirde yaratmış olduğu psikolojik travma durumu geldi, gerçekten böyle bir şeyin yaşanması çok üzüntü verici. Düşünün ardında onlarca hikaye bırakan gencecik bir sporcu grubu böylesine acı verici bir kazada can veriyor…

 

Düşünün bir hafta önceki maçta yanındakine pas atmadı diye küfür ettiğiniz bir futbolcu için bu durumda gözyaşı döküyorsunuz, kanlı bıçaklı bir rakibiniz için de aynı işi yapıyorsunuz çünkü acının rengi olmaz! Acı yalnızca siyahtır, rengi yoktur. Bu videoyla bitiriyorum yazıyı, ölenlerin hepsi ışıklar içinde uyusunlar…

Ne düşünüyorsun

Bir cevap yazın

Bir Yorum