in

Kendin için!

basari basari

basari basari‘Kendinden uzağa fırlatılır kimi zaman insan başarısızlıkları yüzünden!’ Tutunduğu şeylerden vazgeçerek ehli olmadığı yollarda sürüklenmeye başlar, kendine ait olmayan bir dünyanın içinde başarı ile savaşmaya çalışır. ‘’Ben neredeyim?’’ diye sorduğunda içinde kaybolduğu cevaplarla kilitlenir kapılar üzerine. Anahtarlarını bulamaz, göremez olur. Başarının yolunun başarısızlıklarla dolu olduğunu düşünmediği sürece inmeyecektir gözlerinin perdesi. Kendi  için olanın, hayali olanın, mümkün kılabileceklerinin peşinden gitmediği sürece pes etmeyi öğrenecektir. Risk almanın sonuçlarını görmeye cesaret edemeyecektir. Anahtarı aramak yerine kırmaya çalıştıkça kilidi canı acıyacaktır.

Korkular gidip, perdeler açıldığında anahtarları görmeye başlayan gözler kendi yolunu çizmek ve yolun sonunda inşa edeceği ev için rüzgara, yağmura aldırış etmeden ilerlemeye başlayacaktır. Kendi yolunda baş koyduğu her şeyde başarı ya da başarısızlığın ona eşlik edeceğini öğrenecektir çünkü onların ortak adıdır ‘baş’lamak. Kimi zaman çatıdan uçan kiremitler, yağmurdan ıslanan duvarlar olacaktır. Bunları gördüğünde başarıya duyduğu ihtiyaç artacak ve bir sonrakiler için önlem almaya başlayacaktır.

Olmayacak diye düşünüp fırtınaya, yağmura direnmediğinde ters istikamette kalacaktır hayalleri ve böylece kendi için yeni bir düşman yaratacaktır. Aynaya baktığında gördüğü ile benliğini kaplayan kimlik farklılaştığı an en büyük düşmanı ise kendi olacaktır. Yapamayacağını düşündükçe, başarısızlığın büyüsüne kendini kaptırdıkça tersine gitmeye devam edecek, kendi yoluna ulaşmak güçleşecektir.

Savrulmamak,kendine yeni bir düşman daha yaratmamak için bu kadar önemlidir kendi yoluna inanmak, kendin için değerler inşa edebilmek, hayalleri ulaşılmazlıktan çıkarıp gerçeğe dönüştürebilmek..

İnşa etmek istediğin ev için bu yolda aldığın tüm sorumluluk, aştığın tüm engeller seni sen yapmak için verdiğin emektir. Kendileri için inşa ettikleri evde dinlenmiş tüm insanların hikayelerinin bir yerlerinde başarısızlık vardır. Çünkü onlar için olması gereken budur, bu bir adımdır.

Kendin için bir şeylerin farkında olabilmek onlar için kararlar verebilmek aynaya her baktığında aynı kişi ile karşılaşabilmektir.

Bizi kendi halimize dönüştüren mucizeler, tesadüfler değil yolun sonunda ki evi görebilmeye olan inancımızdır. Kendin için tutunabildiğin en güzel şeydir o evi yapabilmek. Gittiğin her yere onu götürebilmek önceden geçtiğin yollardan onunla tekrar yürüyebilmek, yaşadıklarına tekrar bakabilmek. Evini yüreğinde taşıyabilmek ve gururla kaldırabilmek onu göklere..

İşte bu yüzden inanın ki başarısız olduğunuz her an ile savaşmak başarı ile savaşmaktan daha kolay olacaktır bu süreçte çünkü başarısızlığı yenemeyen hiçbir güç sevginin, emeğin, inancın değerini başarıda bulamayacaktır.

Kendin için, kendimiz için ilerlediğimiz yolda gücümüzün farkına varabildiğimiz  güzel günlere..!

                                                                                                        SULTAN TURAN

                         -Yapamadıklarının yapabildiklerine engel olmasına asla izin verme !

                                                                                                             John Wooden

What do you think?

1 Beğeni
Upvote Downvote

Bir cevap yazın