in

Manifestom

terketmek

Herkes takılıp yere düşmeni beklerken, tökezlemeni belli etmemek için sarhoş tavırlara takınmıyor muyuz.. Kendimize bilmem kaçıncı yalanı söylerken utanmadığımız gibi cesur olsak, kazanan biz olacaktık aslında, kendimizi parçaladık ta karşı taraftakini kıramadık daha.

Ne bu karşı taraf düşkünlüğümüz aman kırılmasın aman incinmesin tavernaları? El adamı boşuna dememişlerdi, oysa atalarımız bizi doğuran analarımız,biz de bir elin oğlundan olduk değil mi ama? El, oğlu el adamı, sevdiğimiz adam aşk meşk kalp çiçek kavram haritanızda hangileri var? Acı mı yoksa nefret mi, kin mi?

Dinlediğimiz şarkıya göre modumuz değişirken bunu söylemek bana bile zor.. Kime göre neyim kimim neden ben buradayım neden ben böyle bir şey yaptım neden canım yanıyor neden birini bekliyorum yoksa beklemekten vazgeçip ne yapacağımı mı şaşırdım bilemiyorum..

Tamam küçük dağları yerinde bırakalım.. Yanımızdaki ağa babalarına bir bakalım.. Kimse yok ya da var ama yalnızız  değil mi bugün? Seni belki hiç dinlemedi yada mesajı seni hiç tatmin etmedi. Sesini duymak için delirdiğin adam el adamı bugün senden yine ne aldı hiç düşündün mü?

Neyine katlandın yine? Yine hangi parçanı aldı götürdü? Yalnızız. Parmağımıza taktığımız veya takacağımız halkanın hayali için nelerden vazgeçtik? Ne dağlar aştık ne dağlar deldik değdi mi? Ne yüzük imiş be! Yapılırken bile pırlanta sert olduğu için kesilmediği için her bir çizikte öyle değerli oldu kızlar.. Yeki biz parmağımızdaki pırlanta kadar sert olabildik mi hiç? Baktık mı buradan?

İşte olay buydu kızlar kimse kimseye muhtaç değildi. Bir erkeğin sarılmasına ihtiyaç duyduğumuz anları bir hatırlayın ne zaman yanımızdalar idi? Akıllarını çalabilecek o kadar çok şey ortalıkta dolaşıyordu ki ne zaman yüreğiniz ağlasa çoğu ortalıkta yoktu..

Bırakın kızlar bi halka için mahalle karılarının iki dedikodusuna alet olmayı kendi hayatınıza bakın karşı taraf sizle oyun mu oynuyor bilmem kaç kızla mı konuşuyor aynı şeyi hissettirin. Kendinize güvenin sadece kendinize ihtiyacınız var bu hayatta. Size ne dediklerimi umursamayın.

“Bu hayat benim! Benim egom herkesi yener… Kimsenin beni sevmesine ihtiyacım yok çünkü ben kendimi çok seviyorum ve de ben kendimle çok mutluyum” 🙂

Feridun düzağaça inat beni bırak! Teomanı verin bana bu gece “aşk kırıntısıyla doymaktansa tek başıma aç kalırım bu hayatta”

Selam ve dua ile …

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Turuncu Yazar

Written by Elif Nimet Gülseren

çoklu üniversite öğrencisi yeni dünyada yerini almaya çalışan insan

Yıllık üye

Bir cevap yazın