in

Menekşe’ye mektuplar -6

Günlerdir gölge de uzunca kalmış bir kağıt gibiyim. Sana hasret kaldığım kadar bir de güneşe hasret kaldım bitanem. Ruhum bir direnişte adeta; aklım sende, yüreğim sende! Uzaklara baktıkça uzaklarda olan kamaşan gözlerim, bir gün yüreğini nasıl bulsun? Özür dilerim Menekşem, bu kadar gücüm yok benim.
Yaşantılarım, geçmişim meçhule giden bir yola gitti; haber alamadım. Fakat sen hala aynı yerdesin Menekşe. Belki de benim olmam gereken yerde kimler var? Bu ne kadar acı, bilemezsin!
İnsanların ahlaksızlığını, terbiyesizliğini, namussuzluğunu gördükçe o temiz, merhamet dolu yüreğini arar oldum her hücremle. Belki de bu yüzden düşmüyorsun dilimden. Bu yüzden gitmiyorsun aklımdan. O kadar isterken gitmeni karanlık bir namussuzluğu duyunca; Menekşem deyip sarılmak kendime; ne kadar acı, bilemezsin.
Dediğim, kendime, hakikata verdiğim sözlerin hepsini bir çöpe atsam; kendimi bile. Damarlarımdan akan kanları nahoş hale getiren o soğuk bakışlarınla uzakları izlesen; bende seni. Sen yüreğini kaçırdıkça gözlerimden, ben daha da çabalasam yüreğine ulaşmak için…
Ellerinin çizgilerinde saklanan sevgi tomurcuklarını üflesen yüreğime; bu dünyayı sevemiyorum diyebilir miyim hakikata? Menekşem… Yine çok şey istedim değil mi sevdiceğim? Çok şey isteyenler üzülür desem ne kadar doğru olur ki? Onca insanın istedikleri olduğunu görünce?
Yedi milyar insandan birine bile güvenemeyip; birine sıkı sıkı sarılamamak, gözyaşlara ortak olamamak ne kadar acı bir şeymiş Menekşe. Resmen akıl birliği insana yaşamı sorgulatıyor.
Bir şeyleri farkettikçe acayip bir hal sarıyor bedenimi.

tumblr o166x8B5GQ1qdwkkio1 500 2

Kendimi günler geçtikçe, zaman aktıkça anlayabiliyorum. Bazen ne kadar garip bir adamım diye düşünüyorum. Beynim benden habersiz birçok şey düşünüyor olmalı. Sonra sanki hiç çaba sarf etmeden beni yerden göğe kadar şaşırtan şeyleri öğreniyorum.Sana hasret kalmak; adımı bile hatırlayamayacak birine hasret kalmak ne kadar acı, bilemezsin Menekşem!

What do you think?

0 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Evren Sarı

"Kafamın içinde dönen, bir türlü kimselere anlatamadığım dünyayı anlatmak için yazıyorum."

Kilometrelerce uzaktaki insanların yüreğine, ruhuna dokunabilmek bir nefestir, ifadesini kullanan, yazılarında varoluşçuluğu benimsemiş yazara edebiyatçılar tarafından "Düşünen Adam, Bohem, Ölüm Yazarı" gibi lakaplar takılmıştır. "Düşünen Adam, Bir Şair Adamın 118 Günlük Öyküsü ve Çaresiz Adamdan Uzak Diyarlara Mektuplar" kitaplarını yazmıştır. Ona sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın