in

Mornota yazarlarından: Melike KARAGÖZ

roportaj imgae

Melike 19 yaşında İstanbul Üniversitesinde hukuk okumaya çalışıyor.

Mornota ile nasıl tanıştınız?

Mornotayla burada önceden beri yazan Evren Sarı vesilesiyle tanıştım. Kendine teşekkürlerimi buradan sunarım.

Mornota hakkında ne düşünüyorsunuz?

Shakespeare Romeo ve Juilet ‘ te “ Hissedemediğin bir şeyi anlayamazsın. “ demiş ya Mornota; hissedilip anlaşılan ve ardı sıra düşünceyle meyveye dönen çeşit çeşit ağacı içinde barındıran orman. Hep var olması dileğimle!

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Sizi yazmaya iten şey ne oldu?

Küçük yaştan beri yazan biri değildim. Lisede böyle bir cesarete niyet ettim, zaten iki yıl sonra da korkup kaçtım. İki yıl kadar da (durdurabildiğim kadarıyla) yazmadım. Geçen seneyle de yazmaya ve nicesine geri döndüm. Ama küçüklükten beri haddinden fazla hissederdim bu yazmama giden yollardan biridir. Bu hissetme yaş aldıkça anlamaya kök saldı. Şimdi de düşünceye dönmesini bekliyorum.

Bir yazar olarak okuduğunuz ve beğendiğiniz yazarlar kimlerdir?

Öncelikle yazar sıfatına nail olmak haddim değildi, bunun için teşekkür ederim. Ardından sanırım yazar isimlerini alanlarına göre konuşmak gerekli. Lakin son yıllarda popüler olmasına karşın benim için ayrı olan Stefan Zweig diyebilirim.

Hangi kategorilerde yazıyorsunuz? Konularınızı neye göre seçiyorsunuz?

İnanın hangi kategoride yazdığımı bilmiyorum. Açıkçası yazma konusunda alaylı konumundayım. Ancak mektepli olarak bu konuyu, edebiyat fakültesinden arkadaşlara açtığımda olsa olsa bilinç akışı tekniğiyle yazılmış durum hikayesi diye adlandırdılar. Ben de onların yalancısıyım.

 Konularımı ise seçmiyorum onlar beni seçiyor desem ziyadesiyle anlaşılır olur sanırım.

Son olarak yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir?

Bu tavsiyeyi verecek yetkinliğe sahip olduğumu düşünmüyorum. Lakin kendi çapımda şunu diyebilirim; şayet böyle bir dürtüleri varsa bu işe ruhlarıyla sarılmaları gerektiğidir. Böylece belki bir yazar olunmasa bile birey olunur dahası şanslılar ise belki de insan olunur.

Yazarımız @melikekaragoz‘e verdiği röportaj için teşekkür ederiz. 🙂

What do you think?

1 Beğeni
Upvote Downvote
Yeşil Yazar

Written by Mornota Röportaj

Yıllık üye

Bir cevap yazın